Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7113
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: PGNiG sponsorem ekstraklasy piłki ręcznej?

Sobota, 29 maja 2010, 16:50
Aktualizacja: 16:53
Autor: arec
Polska: PGNiG sponsorem ekstraklasy piłki ręcznej?
Fot. R.Ignaciak
Prawdopodobnie ekstraklasa piłki ręcznej będzie miała sponsora tytularnego. Ma nim zostać PGNiG. W tej sprawie 12 czerwca odbędzie się spotkanie władz ZPRP, Kolegium Ligi oraz prezesów klubów ekstraklasy.

Przyszły sponsor tytularny ekstraklasy podaje na swojej stronie internetowej informację: „PGNiG SA jako oficjalny sponsor Związku Piłki Ręcznej przekaże w ciągu trzech lat środki finansowe na wspieranie organizacji przygotowań, wyposażenia sportowego, rekreacyjnego i oficjalnego, spotkań i turniejów, a także opieki lekarskiej i odnowy biologicznej zawodników.”

Czy taka informacja oznacza, że do kas klubów ekstraklasy wpłyną dodatkowe pieniądze? Zapytaliśmy o to wiceprezesa KPR Jelenia Góra, Michała Matuszewskiego – Na pewno jakieś pieniądze wpłyną, nie wiemy tylko ile. Wszelkie informacje na ten temat otrzymamy 12 czerwca. Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć – poinformował Wiceprezes.

Wiadomo tylko, że w halach, w których będą rozgrywane mecze ekstraklasy, zostanie wyszczególnione miejsce na reklamę nowego sponsora, a na rękawkach zawodnicy i zawodniczki będą nosić logo PGNiG.

Przed przyszłym sezonem KPR Jelenia Góra szuka wzmocnień. Obecnie prowadzone są rozmowy z dwoma zawodniczkami, które jeszcze nie podjęły decyzji odnośnie ewentualnego transferu. KPR nie chce zdradzać ich nazwisk, aby macierzyste kluby nie chciały wpłynąć na ich decyzje – Mogę tylko powiedzieć, że jedna z nich jest reprezentantką Polski, a druga młodzieżową reprezentantką kraju – powiedział Michał Matuszewski.

Oprócz Sabiny Kobzar żadna z zawodniczek grających w ubiegłym sezonie w KPR nie opuściła zespołu. Wszystkie piłkarki podpisały z klubem nowe kontrakty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group