Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10514
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pestka startuje w środę!

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 15:13
Aktualizacja: 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pestka startuje w środę!
Fot. Przemek Kaczałko
Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej "PESTKA" startuje w najbliższą środę (28.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Ze względu na rządowe ograniczenia, koncert otwierający imprezę będzie można wysłuchać w internecie, ale organizatorzy liczą, że kolejne punkty programu uda się zrealizować z publicznością.
Chciałbym pogratulować Łukaszowi Dudzie - Pestka wraca do Jeleniej Góry. To już 12. edycja festiwalu - mamy zabezpieczone środki z budżetu Unii Europejskiej i budżetu miasta - mówił na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Wszystko podczas tegorocznej edycji festiwalu, jest dla nas nowe, ponieważ żyjemy w trudnych czasach, a to wymaga trudnych decyzji - powiedział Łukasz Duda, dyrektor artystyczny festiwalu.

W ubiegłym roku festiwal najpierw został przełożony z weekendy majowego na listopad, ale i pod koniec 2021 r. nie udało się go przeprowadzić ze względu na rządowe ograniczenia. W tym roku podjęto decyzję, że impreza będzie rozciągnięta w czasie i zacznie się planowo - 28 kwietnia o godz. 19:00 od koncertu online Karoliny Czarneckiej (znana m.in.z utworu Hera, koka, hasz, LSD). Część warsztatowa i prezentacja spektakli zaplanowana jest na maj i czerwiec.

Tych spotkań będzie kilkadziesiąt - festiwal rozciągamy do 30 czerwca. Mamy nadzieję, że z końcem maja w Polsce będzie już luzowanie obostrzeń i publiczność będzie mogła brać udział w festiwalu. Zaplanowaliśmy 20 produkcji teatralnych, które zostaną zaprezentowane w salach JCK, Teatrze Norwida, MDK Muflon oraz w Teatrze Zdrojowym. Oprócz tego będzie 8 spektakli rodzinnych, dla dzieci - na placu Ratuszowym. Będą też małe, kameralne koncerty na Pl. Ratuszowym - opowiadał Ł. Duda.

Co ważne, czeskie atrakcje mają się odbyć 1 czerwca, co będzie doskonałą atrakcją dla dzieci i rodziców.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie jck.pl praz na profilu domu kultury na Facebooku.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
4
14%
Hahaha
6
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group