Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8791
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Peleton namiesza

Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Autor: Paweł Krygier, TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Peleton namiesza
Fot. www.baltyk-karkonosze.com
Radość dla kibiców, utrudnienie dla kierowców. Do Jeleniej Góry i okolic w weekend wjeżdża Międzynarodowy wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Miejski Zakład Komunikacyjny już zapowiada spore zmiany w kursowaniu autobusów.

W wyścigu jadą wszystkie najlepsze polskie grupy kolarskie oraz ekipy zagraniczne z Niemiec i Rosji. Wśród kolarzy kibice będą mogli podziwiać, między innymi zwycięzcę Tour de Pologne 2003 Cezarego Zamanę z zespołu Intel-Action, czy triumfatora tegorocznego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich Tomasza Kiendysia z grupy Knauf Team.

W grupie CCC Polsat wystartują Piotr Chmielewski oraz aktualny mistrz Polski Adam Wadecki. Piotr Wadecki, który zakończył już sportową karierę, przyjedzie jako dyrektor sportowy grupy Nobless. Oprócz tego zaprezentują się czołowi kolarze innych grup.

Największe emocje czekają kibiców w nadchodzący weekend. W sobotę 10 czerwca kolarze pokonają liczący 203 kilometry etap z Bogatyni do Bolkowa.
W niedzielę odbędą się dwa etapy. Pierwszy to krótka (licząca 11,6 km), ale bardzo wymagająca jazda indywidualna na czas z Kowar na Przełęcz Okraj. Drugi to etap rozpoczynający się w Lwówku. Peleton finiszować będzie na przeciwko Teatru im C.K. Norwida w samym centrum Jeleniej Góry.

Dla kibiców to jedyna w tym roku okazja, aby w stolicy Karkonoszy zobaczyć najlepszych kolarzy z polskich grup. We wrześniowym Tour de Pologne polskich zawodników będzie już znacznie mniej.
Zgromadzeni na mecie wyścigu będą obserwować zawodników pokonujących pięć rund ulicami naszego miasta.

Jednak wyścig oznacza także spore kłopoty komunikacyjne w tym dniu. Poinformował o tym Leszek Chmielewski z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
– W godz. 16.40 – 18 w Jeleniej Górze, z powodu całkowitego zamknięcia ruchu drogowego i braku przejezdności ulic: Wojska Polskiego, Sudecka, Mickiewicza, Słowackiego, zostaną wprowadzone ograniczenia kursów oraz objazdy:
Autobusy linii nr 1 od przystanku „Podwale” będą kursowały przez ul. Wolności tylko do pętli przy ul. Morcinka z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Sąd”, „Teatr”, „Głowackiego”, „Skowronków”, „Podleśna” i „Orzeszkowej”.

„Czwórka” z Przesieki o godz. 16:26 zakończy swój bieg na przystanku „Skłodowskiej-Curie”, skąd zjedzie do zajezdni.
Autobusy 4, 9, 15 - od małej poczty do dworca PKP będą kursowały objazdem przez Wolności, Podwale, Osiedle Robotnicze, Kubsza i 1-go Maja
z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Sąd”, „Teatr”, „Kochanowskiego”.
„Piątka” jadąca z Wrzeszczyna o godz. 16:09 od przystanku „Podwale” zjeżdża do zajezdni z pominięciem przystanków,,Bankowa”, „Teatr”.

Przez ul. Wolności, Podwale, Osiedle Robotnicze, Drzymały z pominięciem przystanków: „Sąd”, „Teatr”, „Kochanowskiego” będą kursowały autobusy linii nr 6 na odcinku od małej poczty do Ogińskiego.

Kurs autobusu nr 10 z dworca PKP o godz. 16.41 do zajezdni zostanie wykonany objazdem przez ul. 1-go Maja, Kubsza, Osiedle Robotnicze, Podwale, Wolności z pominięciem przystanków: „Kochanowskiego”, „Urząd Miejski”, „Bankowa”,
Autobusy linii nr 12 nie będą kursowały do ul. Czarnoleskiej, lecz przez ul. Nowowiejską gdzie zakończą swój bieg.

Poważne zakłócenia w kursowaniu autobusów wystąpią w godz. 12 - 16. 40 w Borowicach, Podgórzynie, Przesiece i Zachełmiu, Piechowicach, Pakoszowie, Piastowie oraz w Sobieszowie.

Porządku będzie pilnowała policja drogowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
987
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group