Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8555
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patrole rowerowe Straży Miejskiej

Sobota, 20 lipca 2019, 8:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patrole rowerowe Straży Miejskiej
Fot. Straż Miejska
To już kolejny dzień kiedy nasz patrol rowerowy wyjechał na ulice miasta. Tym razem patrolowaliśmy Cieplice – informuje Artur Wilimek z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.
W Cieplicach strażnicy na rowerach mają zupełnie inne zadania, niż w centrum miasta. Rower pomaga szybko i skutecznie dotrzeć w miejsca, gdzie radiowozem trudno dojechać lub jest to uciążliwe dla spacerujących mieszkańców i kuracjuszy. Przykładem może być rozległy Park Zdrojowy. Tu strażnik miejski na rowerze może bardzo szybko przemieścić się po parku i podjąć interwencję wobec osób spożywających alkohol, niszczących zieleń lub zakłócających ład i porządek. Gdy dodać do tego współpracę z monitoringiem miejskim, na miejsce dotrze szybciej, niż radiowozem - podkreśla rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
W tym dniu strażnicy skupili się na patrolowaniu Placu Piastowskiego i ulic przyległych, Parku Zdrojowego i Parku Norweskiego oraz miejsc w centrum Cieplic, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń społecznie uciążliwych, czyli spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i zakłócania ładu i porządku publicznego - podsumowuje A. Wilimek.

Twoja reakcja na artykuł?

13
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
13%
Złości
6
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group