Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 13015
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Patrole na stokach

Poniedziałek, 13 grudnia 2021, 13:22
Aktualizacja: 13:23
Autor: 112
Powiat: Patrole na stokach
Fot. Archiwum Policji
W minioną sobotę (11.12) jeleniogórscy policjanci – mł.asp. Beata Sosulska-Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz st. asp. Krzysztof Patek z Komisariatu Policji w Karpaczu prowadzili działania edukacyjno-prewencyjne dla najmłodszych na stoku w Karpaczu.

Funkcjonariusze w ramach działań „Bezpieczne stoki” edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu i bezpiecznych zachowań na stoku. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach, snowboardzie w kasku, a także najmłodszym rozdawali odblaski. Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy. Co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku.

Policyjne patrole narciarskie wzorem lat ubiegłych będą pełnić służbę na stokach głównie w weekendy, w okresach świątecznych, gdy jest większy ruchu turystyczny, natomiast w ferie pojawią się na stokach również w dni powszednie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group