Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8848
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotyzm w sercu

Wtorek, 7 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Patriotyzm w sercu
Fot. Arkadiusz Piekarz
Ponad dwudziestu uczniów wzięło udział w eliminacjach do X Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej „Zmagania”.

Imprezę w atmosferze zbliżającego się Święta Niepodległości, zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści wystapili w kilku kategoriach, między innymi, krasomówczej, recytacji oraz poezji śpiewanej.

Uczestnicy zaprezentowali nie tylko dzieła literackie i poezję, lecz także fragmenty przemówienia do młodzieży wygłoszonego przez papieża Jana Pawła II. Były też wiersze, między innymi, ks. Jana Twardowskiego, Jana Kochanowskiego oraz Juliana Tuwima.

Pośród recytatorów ze szkół podstawowych najlepszy okazał się Michał Rychter z „dwójki”. W kategorii gimnazjów triumfował Marcin Łęcki z Młodzieżowego Domu Kultury. W kategorii monodramu wygrał Paweł Nowotnik, również z MDK.
W tej samej kategorii wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Dominika Klupś z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych.
Największe uznanie w oczach jurorów wśród wykonawców poezji śpiewanej zdobyły siostry Emilia i Joanna Kowalewskie.

Powiatowy etap eliminacji wspomnianego konkursu, któremu patronuje, m.in. Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury z Wrocławia oraz metropolita wrocławski, odbędzie się w MDK 18 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group