Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2632
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Barcinek: Patriotyczny teledysk dzieci z Barcinka

Piątek, 12 października 2018, 6:11
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 11:40
Autor: WAC
Barcinek: Patriotyczny teledysk dzieci z Barcinka
Fot. użyczone
Kilka dni temu miała miejsce premiera najnowszego teledysku rapera Dominika Gudowskiego „SOVA” pt. „Niepodległość”. Jest on wspólnym dziełem artysty wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Barcinku, zrealizowanym dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawcami projektu byli nauczyciele: Ewa Kuzia i Kamil Prentki. W nagraniu teledysku uczestniczyło 23 uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Barcinku. Gościem honorowym była Alicja Wojna - córka Władysławy i Stanisława Krysiewiczów. W 1994 r., na podstawie decyzji Rady ds. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata z dn. 25 VII 1993 r., odebrała honorowy dyplom i medal stanowiące dowód, że jej rodzice z narażeniem życia w czasie II wojny światowej ratowali Żydów, płacąc za to najwyższą cenę.

Dzieci wraz z „SOVĄ” pracowały nad teledyskiem we wrześniu i październiku na warsztatach, które odbywały się dwa razy w tygodniu. W szkole powstało przenośne studio nagraniowe, a poszczególne sceny teledysku nagrywano w ruinach zamku w Starej Kamienicy.

- Pomysł nagrania wspólnego, patriotycznego teledysku wyszedł ze szkoły, w której wcześniej byłem na wykładzie połączonym z koncertem – mówi D. Gudowski. - Podczas szeregu spotkań dzieci uczyły się nt. drogi ku Niepodległej, uczestniczyły w pisaniu utworu, finalnie zaśpiewały chórki na zwrotkach i w pełnej części refrenu. Tematyka historyczna była już obecna w mojej twórczości. Wcześniej nagrałem płytę „Cmentarz Wyklętych” poświęconą Żołnierzom Wyklętym.

Twoja reakcja na artykuł?

42
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
9
16%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group