Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7297
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotycznie z kapsułą czasu w przedszkolu...

Sobota, 10 listopada 2018, 8:34
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2018, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patriotycznie z kapsułą czasu w przedszkolu...
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (9.11) w Miejskim Przedszkolu Nr 2 świętowano 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rodzice i zaproszeni goście z dumą i podziwem obserwowali młodych patriotów i patriotki.

W sali ogólnej Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze zgromadzili się przedstawiciele władz miasta i Straży Pożarnej, emerytowani pracownicy oraz rodzice. Punktualnie o godz. 11:11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie dzieci zaprezentowały patriotyczny program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i układów tanecznych. Po części artystycznej przybyli do MP 2 goście, udali się do ogrodu przedszkolnego, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, za którą ukryto „Kapsułę Czasu”.

Już od przedszkola i w domu rodzinnym zaczyna się wychowanie patriotyczne, a później kształtuje się ono w szkole i pracy - powiedziała Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze. - Korzystając z okazji 100-lecia Niepodległości, odsłoniliśmy uroczyście tablicę z kapsułą czasu, która będzie otwarta za 40 lat - w 100. rocznicę istnienia przedszkola. Znajdują się tam prace dzieci, rysunki, pamiątki, informacje dotyczące historii naszego budynku i naszej działalności - dodała dyrektorka.

Przedszkole usytuowane jest przy siedzibie jeleniogórskich strażaków, więc ich przedstawiciela również nie zabrakło.

Przedszkolaki są wspaniałymi sąsiadami. Zawsze słyszymy bawiące się dzieci, a jak latem myjemy samochody, to wołają do nas, aby je pochlapać, co czynimy. Współpraca cały czas jest i cieszymy się, że mamy obok przedszkole - wyznał mł. bryg. Andrzej Ciosk, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Na zakończenie zgromadzeni goście udali się na słodki poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group