Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7750
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotyczne spotkanie w KSON–nie

Wtorek, 13 listopada 2018, 7:14
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2018, 7:13
Autor: KSON
Jelenia Góra: Patriotyczne spotkanie w KSON–nie
Fot. Użyczone/KSON
Niepełnosprawni, młodzi uczestnicy projektu „Kierunek Praca” zorganizowali przed dniem Święta Niepodległości patriotyczne spotkanie integracyjne dla członków organizacji zrzeszonych w Karkonoskim Sejmiku Osób niepełnosprawnych.
- Część pieśni patriotycznych rozpoczęliśmy od hymnu narodowego – mówi Ewa Knychas, psycholog projektu.

Potem były wspomnienia seniorów, którzy opowiadali o relacjach swoich rodziców z pierwszych dni w Niepodległej Polsce w roku 1918. Przypominano uczestników Powstania Wielkopolskiego, przy grobach których z inicjatywy Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu i sponsorów umieszczono specjalne tablice pamiątkowe z krzyżem.

- Z naszej inicjatywy – opowiada Magda Czosnyka współpracująca z uczestnikami prozatrudnieniowego projektu KSON - powstała wystawa pt. „Moja mała Ojczyzna – 100 zdjęć na 100-lecie Niepodległości”. - Przez „Moją małą Ojczyznę” - mówi Magda – rozumiemy piękną ziemię jeleniogórską z jej zabytkami, krajobrazem gór, jezior i lasów, architekturą miast i wsi Kotliny Jeleniogórskiej. Świetlica KSON udekorowana została patriotycznymi elementami. Były to to chorągiewki, balony, kotyliony, a stół oprócz pysznych pączków ozdabiał bukiet biało-czerwonych róż.
Wystawę można odwiedzać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00 w świetlicy KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a w Jeleniej Górze.
- To piękne – mówi psycholog Ewa Knychas – że szóstka młodych ludzi ma w sobie tyle zapału i pasji. W planie jest teatrzyk kukiełkowy, popularyzacja własnych bajek uczestników projektu, radosne spotkania w domach dziecka, domach pomocy społecznej czy na oddziałach dziecięcych szpitali. Młodzi ludzie z KSON planują stworzyć lokalną grupę działania z pasją w nazwie.
- Wszystkich, którzy chcą współdziałać z nami – mówią - serdecznie zapraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
38%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group