Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9068
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pathfinder popilnuje Jeleniej Góry

Środa, 24 marca 2010, 13:44
Aktualizacja: Czwartek, 25 marca 2010, 15:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pathfinder popilnuje Jeleniej Góry
Fot. TEJO
Przed jeleniogórski ratusz dotarł dziś wyłoniony w drodze przetargu samochód terenowy Nissan Pathfinder, pojazd do mobilnego monitoringu stolicy Karkonoszy. Auto kosztowało niemal 150 tys. zł. W najbliższym czasie zostanie doposażone.

Pachnący nowością samochód terenowy Nissan Pathfinder, 2,5 dCi, SE wyprodukowany w 2009 roku jest siedmioosobowy i pięciodrzwiowy, z czterocylindrowym silnikiem. Błyszczące cacko zasilane jest olejem napędowym. Moc silnika to 171 KM. Ma sześciobiegową skrzynię manualną, napęd na cztery koła, pełne wyposażenie bezpieczeństwa, elektroniczną klimatyzację, komputer pokładowy, dodatkowy akumulator 100 h z możliwością doładowania prądem zmiennym. Maksymalnie może osiągnąć prędkość 180 km/h. W najbliższym czasie zostanie on doposażony w specjalistyczny sprzęt do monitoringu.

- Auto będzie obsługiwało pięć kamer w systemie mobilnym zamontowanych na pojeździe. Obecnie już rozstrzygnęliśmy przetarg na doposażenie terenówki. Czekamy do poniedziałku, jeśli nie będzie protestu podpisujemy umowę i doposażymy auto w rejestrator i system pięciu kamer za kwotę około sześćdziesięciu tys. zł – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych urzędu miasta w Jeleniej Górze.

Prezentacja pojazdu odbyła się przed z udziałem Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry i Tomasza Dumycza naczelnika wydziału inwestycji i zamówień publicznych, doradcy prezydenta Janusza Nagórnego oraz przedstawicieli wydziału promocji i mediów. Cały pokaz wzbudził zainteresowanie siedzących obok licealistów. – Wreszcie ktoś nas docenił – żartowali widząc najazd VIP-ów, kamer i dziennikarzy.

– Pieniądze na monitoring otrzymaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizujemy nie tylko sieć kamer do monitoringu wizyjnego, ale otrzymaliśmy już piękne terenowe auto, które będzie służyć monitoringowi mobilnemu. Auto będzie zabezpieczać imprezy masowe, służyć będzie także w przypadku klęsk żywiołowych, w sytuacjach losowych. Będzie autem wielofunkcyjnym, pozostającym w dyspozycji straży miejskiej. Jestem przekonany, że znacząco wpłynie ono na poprawę bezpieczeństwa w mieście – mówił Marek Obrębalski. Jako pierwszy za kierownicą pojazdu zasiadł szef miasta.

Zakończenie całego projektu budowy monitoringu, zamontowania 61 kamer planowane jest na sierpień br. W kolejnych latach natomiast monitoring ma być doposażony w kolejne kamery.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
426
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group