Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6176
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pasowanie młodych policjantów w piechowickim liceum

Sobota, 8 grudnia 2012, 9:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 7:47
Autor: Mea
Region: Pasowanie  młodych policjantów w piechowickim liceum
Fot. Mea
Wczoraj (07.12.) w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach odbyło się pasowanie 32 uczniów pierwszej klasy policyjnej. Dokonali go Zbigniew Ciosmak komendant miejskiej policji w Jeleniej Górze oraz naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Adam Skrzypek. – W klasie mamy przewagę dziewczyn. Jest ich aż 21, chłopców jest o niemal połowę mniej, bo 11 – mówiła Dorota Sobczyńska, dyrektor ZSTiL w Piechowicach.

W drugich klasach policyjnych uczy się 72 uczniów. Przedmiotem kierunkowym jest bezpieczeństwo publiczne, edukacja ogólno-policyjna. Ponadto młodzież uczy się samoobrony i technik interwencyjnych oraz musztry i wyszkolenia strzeleckiego. – Wprowadziliśmy w tym roku zajęcia z języka migowego, zarówno dla uczniów pierwszej klasy policyjnej, jak i klas drugich. Zaplanowane są też dwa obozy szkoleniowo-kondycyjne w roku szkolnym, podczas których uczniowie będą ćwiczyć jazdę na nartach biegowych i przejdą szkolenie policyjne – mówiła dyrektor Dorota Sobczyńska.

Młodzi policjanci mają również zajęcia na basenie.

- Wybrałam naukę w klasie policyjnej ponieważ bardzo podoba mi się ten profil i wiążę z nim przyszłość. Chciałabym pracować w wydziale kryminalnym we Wrocławiu, ale najpierw muszę skończyć studia. Zastanawiałam się też nad studiowaniem prawa - powiedziała Roksana Waśkowska, uczennica I klasy policyjnej. – W naszej klasie jest więcej dziewczyn, bo bardziej interesuje je ten profil i może są bardziej praworządne – dodała.
Ale również chłopcy chcą w przyszłości dbać o porządek w państwie. – Zawsze interesowała mnie praca w policji, w dochodzeniówce lub wydziale kryminalnym, chcę po prostu ścigać przestępców. Wiem, że taka prace nie należy do łatwych, ale warto się starać, by pomagać innym ludziom – powiedział Dawid Walczak, uczeń z tej samej klasy. - Dobrze, że już teraz część uczniów może dalej się edukować w klasach o konkretnych profilach zawodowych, bo dzięki temu będzie łatwiej znaleźć pracę – dodał.

Również policjanci cieszą się, że młodzi ludzie już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej przygotowują się do służby w policji. – Po to tworzymy takie klasy, by wyłonić jak najlepszych kandydatów do pracy w policji. Program jest specjalnie ułożony, by młodzież zapoznawała się ze specyfiką tej służby i szkoliła umiejętności psychofizyczne i mogła sprostać kryteriom naboru do policji – zaznaczył Adam Skrzypek.

Uczniowie drugich klas są zachwyceni nauką na tym kierunku i już wiedzą, że robią to, czym chcieliby się zająć w przyszłości zawodowo.

– Jestem bardzo zadowolony z nauki przedmiotów policyjnych, a najbardziej podoba mi się strzelectwo. Już wiem, że dzięki nauce w tej klasie mam zapewnioną przyszłość zawodową, a to jest najważniejsze – powiedział Łukasz Mirek, uczeń II klasy policyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group