Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5496
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Partnersko i kulturalnie

Niedziela, 16 czerwca 2019, 9:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 15:57
Autor: Przemek Kaczałko
Mysłakowice: Partnersko i kulturalnie
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (15.06) mieszkańcy Gminy Mysłakowice i okolic bawili się podczas Dni Promocji i Kultury, których gwiazdami wieczoru byli: Szymon Chodyniecki oraz Jula. Była to też okazja do świętowania partnerstwa gminy z Iławą oraz niemieckim Leopolshoehe. Ponadto nie brakowało licznych gier i zabaw, loterii fantowej, atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Podczas festynu można było wykazać się wiedzą o gminie, różnego rodzaju sprawnościami podczas gier i warsztatów oraz bawić się podczas występów zespołów: Mokka, Studia Muzycznego ASM, Ekam Bar'd, Elear i Abba Family. Wśród atrakcji były: bajkowa wioska Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach, dmuchańce, kolejka tyrolska, pokaz strażacki OSP Łomnica, przejażdżki konne, bryczka, turnieje sportowe, mistrzostwa zdalnie sterowanych modeli, turniej strzelecki, stoiska z pysznymi wypiekami lokalnych gospodarstw, zabawy z Leśnym Bankiem Genów z Kostrzycy oraz wiele innych.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy na scenie pojawili się przedstawiciele Mysłakowic, Iławy i Leopolshoehe.

Obchodzimy jubileusz 20-lecia współpracy z Leopolshoehe oraz Iławą. To wymiana młodzieży, obozy sportowe, wymiana kulturalna - wymieniał korzyści z partnerstwa Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice.
Trzeba zaznaczyć, że 26 listopada 1999 roku podpisaliśmy w Iławie umowę o współpracy. Rozpoczynaliśmy od wymiany młodzieży. Do dzisiaj trwa też wymiana kulturalna i sportowa - piłkarze z gminy Mysłakowice przyjeżdżają do nas na zgrupowania w lipcu, a nasi w okresie zimowym są na terenie Mysłakowic - powiedział Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława, który swoją funkcję pełni już szóstą kadencję i osobiście podpisywał umowę partnerską. - Nasze gminy rozwijają się, potrafią pozyskiwać środki zewnętrzne, szczególnie unijne - dodał K. Harmaciński.
Największym sukcesem jest współpraca naszej młodzieży - od 19 lat odbywają się wymiany młodzieżowe. Poza tym raz w roku organizujemy międzynarodowy obóz młodzieżowy, a współpracujemy również z gminą we Francji, więc co roku odbywa się on w innym kraju - powiedział Gert Schemmel, burmistrz Gminy Leopolshoehe.

W wieczornej części festynu przyszedł czas na gwiazdy - najpierw na scenie pojawił się Szymon Chodyniecki, znany przede wszystkim z utworu "Sam na sam", po czym odbyło się losowanie głównych nagród dla uczestników imprezy. Koncert Juli odbywał się już przy padającym deszczu, ale trzeba zaznaczyć, że przez większość imprezy aura oszczędzała Mysłakowice i zabawa była przednia.

Impreza będzie kontynuowana i rozwijana - zapewnia M. Orman.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group