Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9112
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Partnerska dłoń Ducha Gór

Niedziela, 15 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2007, 10:48
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Partnerska dłoń Ducha Gór
Fot. Organizator
Fundacja szkoli chętnych na poprawę jakości życia na wsi.

W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach Fundacja Partnerstwo Ducha Gór zorganizowała szkolenie w ramach Projektu „Duch Gór Online - Nowy Wymiar Promocji”.
Cel programu? Aktywizacja mieszkańców wsi i poprawa jakości życia przez stosowanie nowoczesnych technologii oraz promowanie tzw. produktu lokalnego.

W regionie coraz więcej mieszkańców pragnie zainwestować choćby w agroturystykę. Prawdziwe zagłębie tej działalności jest choćby w gminie Mysłakowice, ale nie tylko. Ludzie nie zawsze wiedzą, jak można się skutecznie zareklamować i odnieść sukces. Fundacja chce im w tym za darmo pomóc dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Hasłem bezpłatnego kursu było wykorzystanie nowych technologii w promocji i usługach.
– W szkoleniu wzięło udział ponad 30 osób: gestorzy agroturystyki, usługodawcy i liderzy społeczni z terenu gmin Mysłakowice, Janowice Wielkie i Podgórzyn – podali organizatorzy.

Uczestnicy dwóch szkoleń (które już się odbyły) prowadzonych przez fundację mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z obsługi programów przydatnych w promocji własnej działalności, konstruowania stron internetowych, składu i druku materiałów promocyjnych.

Kolejne trzy szkolenia z wykorzystania nowych technologii planowane są na wrzesień, październik i listopad. Swoim zakresem obejmą współpracę z portalem fundacji, korzystanie z programów użytkowych, wystawianie
faktur, wypisywanie umów a także sprzedaż internetową i obsługę klienta.

<b> Unia pomaga </b>
Piątkowe szkolenie było współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego &#8222;Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006&#8221;, działanie 2.7 Pilotażowy Program LEADER+, schemat II.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
77
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group