Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7969
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Partia Wiosna z programem

Czwartek, 11 kwietnia 2019, 10:22
Aktualizacja: Piątek, 12 kwietnia 2019, 13:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Partia Wiosna z programem
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (10.04) w Jeleniej Górze gościli przedstawiciele partii Wiosna, w tym kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Krzysztof Śmieszek (nr 1) oraz Natalia Zatka (nr 9) przedstawili założenia programowe, z którymi startują w wyborach zaplanowanych na 26 maja 2019 r.

Na początek lider listy Roberta Biedronia przedstawił główne punkty programu partii.

Uznaliśmy, że po wielu latach finansowania wielkich inwestycji (autostrad, dróg, budynków użyteczności publicznej) przyszedł czas na zainwestowanie w człowieka. Dlatego nasze hasło w wyborach to "Europa dla Ciebie" - mówił dr Krzysztof Śmiszek, który uważa, że odpowiedzią na kryzys Unii Europejskiej powinna być integracja związana z życiem codziennym każdego człowieka.
Europejski program walki z rakiem - w Polsce na raka umiera rocznie 110 tysięcy osób. Przyszedł czas, aby UE wypracowała jednolite standardy opieki zdrowotnej, które będą obowiązywały w każdym kraju członkowskim - mówił lider listy Biedronia. - Mamy też propozycję bezpłatnych przejazdów po całej Europie dla osób poniżej 26. roku życia, w okresie wakacyjnym. Dzięki temu młodzi ludzie poznają nowe kultury, społeczeństwa, religie - to może zapobiec odśrodkowym siłom, które rozwalają Unię Europejską - dodał K. Śmiszek, prywatnie partner Roberta Biedronia.

Ważnym elementem programu ma być też "europejski paszport", który ma pozwolić na jednolitą politykę wizową, a więc każdy członek Unii Europejskiej miałby otwarte drzwi np. do Stanów Zjednoczonych. W trakcie konferencji była też mowa o równych prawach kobiet i mężczyzn oraz minimalnym wynagrodzeniu na poziomie europejskim.

Z kolei Natalia Zatka przedstawiła obszary dotyczące edukacji i pracy z młodzieżą (program Erasmus 2.0 i inne), przedsiębiorczość wśród młodych osób, pozyskiwania środków na rozwój przemysłów kreatywnych, a także kwestię dotyczącą czystego powietrza.

Musimy dbać o utrzymanie statusu uzdrowiska - zamierzam ubiegać się o dofinansowania odnawialnych źródeł energii - mówiła dr Natalia Zatka.
Chcemy być ambasadorami małych i średnich miasta w Parlamencie Europejskim. Dla nas nie jest wielkim wyzwaniem otwarcie biura we Wrocławiu, Strasburgu i Brukseli - chcemy otwierać filie w małych i średnich miasta, aby przybliżyć Europę mieszkańcom takich miast - dodał K. Śmiszek.

Twoja reakcja na artykuł?

9
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
25
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group