Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13305
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Partia Razem: start tylko do Sejmiku?

Środa, 27 czerwca 2018, 14:41
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2018, 16:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Partia Razem: start tylko do Sejmiku?
Fot. Przemek Kaczałko
Jak się dowiedzieliśmy, partia Razem prawdopodobnie nie wystawi list wyborczych do Rady Miejskiej Jeleniej Góry, ani kandydata na prezydenta miasta. Działacze ugrupowania Adriana Zandberga skupiają się na wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Przedstawiciele partii Razem są krytyczni wobec władz wojewódzkich i miejskich. W swoim programie chcą stawiać przede wszystkim na transport i służbę zdrowia.

- W Czechach lokalne linie kolejowe czy autobusowe są zachowywane, bo taka jest potrzeba. W tej chwili w Polsce bez samochodu ciężko się poruszać i my chcemy to zmienić - powiedział Robert Maślak, który chce walczyć z wykluczeniem transportowym przez finansowe wsparcie przewoźników przez samorządy, wymagając przy tym określonej jakości i standardu.

Partia Zandberga utworzyła na naszym terenie koło o zasięgu karkonosko-izerskim, zatem zajmuje się nie tylko Jelenią Górą i powiatem i jak zapowiadają przedstawiciele lewicowego ugrupowania, prawdopodobnie nie wystawią kandydatów na prezydenta miasta i do rady miejskiej.

- Chcemy zajmować się sprawami lokalnymi, ale o większym zakresie, zatem Sejmikto nasz najbliższy plan - powiedziała Kalina Hałka, która prawdopodobnie będzie kandydować do Sejmiku Dolnośląskiego i również podkreśla rolę transportu publicznego, która ma być bardziej dostępny i ekologiczny. - Chcemy przywrócić zlikwidowane połączenia kolejowe. Ich brak uderza to w małe miejscowości, gdzie ludzie często nie mają własnego środka transportu, a co za tym idzie nie ma dostępu do ośrodków kultury, ma problemy z dostaniem się do pracy, szkoły, wypoczynku - dodała K. Hałka wymieniając m.in. linie do Lwówka Śląskiego czy Karpacza.

Ważną kwestią ma też być ochrona środowiska i krajobrazu - tu działacze partii zapowiadają działania przeciwko "barbarzyńskiej" wycince lasów pod kompleksy turystyczne czy zaśmiecaniu krajobrazu reklamami. Partia Razem zapewnia też, że będzie częściej korzystać z narzędzia konsultacji społecznych, czego nie robią dostatecznie obecne władze samorządowe.

Jednocześnie działacze partii zbierają podpisy pod projektem ustawy skracającej czas pracy do 7 godzin dziennie (35 tygodniowo).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group