Reklama
Środa, 3 czerwca
16°C Jelenia Góra
Czytających: 83 707 Zalogowanych: 10
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Zaginęła Wioletta Krzaczkowska Aktualności Kamera na Górze Szybowcowej Aktualności Ratują życie i zdrowie innych ludzi — GOPR świętuje 50-lecie Aktualności Jelonka się zmienia Pogoda Niebieski Księżyc - to tylko nazwa, nie kolor Aktualności Osiołki czekają Nekrologi Tragedia, nie żyje 28-letni funkcjonariusz Pieniądze Ceny w sklepach w dół 112 Ukradł auto i wdał się w ucieczkę Aktualności Dolina Bobru

Parlamentarzyści zdobędą Kilimandżaro, by pomóc dzieciom

Posłowie i senatorowie, a wśród nich jeleniogórska posłanka Zofia Czernow, wyruszyli na Kilimandżaro w ramach akcji charytatywnej „Parlament na szczyt dla dzieci”. – Zbieramy pieniądze m.in. dla dzieci walczących z rakiem, będących w śpiączce oraz niepełnosprawnych – mówiła Zofia Czernow, posłanka. Każdy może wesprzeć

Autor: Mea 1 min czytania

Audio

Czytaj na głos

Poseł Zofia Czernow wraz z grupą parlamentarzystów od 22 stycznia do 3 lutego bierze udział w charytatywnej wyprawie na Kilimandżaro. Akcja została objęta honorowym patronatem przez marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Parlamentarzyści zdobędą szczyt dla podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci będących pod opieką Kliniki „Budzik” stworzonej przez Fundację „Akogo?”, podopiecznych Fundacji Polsat, Fundacji „Promyk Słońca”, a także dla dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Parlamentarzyści uczestniczą w wyprawie w ramach urlopu, każdy z nich sam płaci za swój udział. Wyprawę prowadzi znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” Tomasz Kobielski, który wraz ze swoim zespołem gwarantuje bezpieczeństwo wyprawy.

W akcji uczestniczy jedenastu parlamentarzystów wraz z wolontariuszami i przyjaciółmi. Łącznie grupa liczy 30 osób. Uczestnicy wyprawy to m.in. posłowie: Zofia Czernow, Bożena Kamińska, Adam Kępiński, Maria Janyska oraz senatorowie: Anna Aksamit, Alicja Chybicka, Robert Dowhan, Witold Gintowt-Dziewałtkowski, Ireneusz Niewiarowski, Witold Sitarz i Grażyna Sztark. Polska grupa spotka się również z parlamentarzystami Tanzanii oraz uda się z wizytą do Tengeru na cmentarz wygnańców polskich.

Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć tę akcję charytatywną, mogą również wpłacać pieniądze narnkonto: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem: „Kilimandżaro”.

W podziękowaniu za okazany dar serca i wsparcie akcji „Parlament na szczyt dla dzieci”- 5 lutego o godz. 18:00 w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Poszukuję kierowcy kat. C+E Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka