Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6563
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkują auta na przejściu dla pieszych

Czwartek, 21 stycznia 2016, 10:45
Aktualizacja: 10:51
Autor: SM
Jelenia Góra: Parkują auta na przejściu dla pieszych
Fot. SM Jelenia Góra
Kierowcy upodobali sobie do parkowania przejście dla pieszych przy ulicy Mickiewicza w Jeleniej Górze na wysokości numeru 22. Mieszkańcy są zaskoczeni tą bezmyślnością.

Okoliczni mieszkańcy poinformowali strażników, że kierowcy bardzo często parkują na tym przejściu. Zgłoszeń przybywa i parkujących również. Są dni, że strażnicy miejscy zlecają odholowanie kilku pojazdów. Na dodatek z przejścia tego w ciągu dnia korzysta bardzo dużo dzieci. Widoczność jest ograniczona, o wypadek nie trudno. Aktualnie (zimą) parkujący pojazd uniemożliwia również odśnieżenie tego przejścia.

- Zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym pojazd, który utrudnia ruch lub powoduje zagrożenie w ruchu drogowym może zostać odholowany przez uprawnione do tego służby. Niestety pomimo wielu interwencji Straży Miejskiej zakończonych odholowaniem pojazdu śmiałków do parkowania w tym miejscu nie brakuje. Tłumaczenia są zawsze podobne: ja tu tylko na chwilę, nie było innego miejsca lub nie zauważyłem/am przejścia dla pieszych – informuje Artur Wilimek, rzecznik SM w Jeleniej Górze.

- Kierowcy parkujący na tym lub innym przejściu dla pieszych, oraz w jego obrębie, narażają się na mandat karny (zgodnie z taryfikatorem od 100 do 300 zł), a w przypadku gdy pojazd zostanie odholowany dodatkowo na około 500 zł opłaty za holowanie - przypomina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group