Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6730
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parking przy Domu Hauptmanna w śniegu!

Wtorek, 7 lutego 2017, 7:30
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2017, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Parking przy Domu Hauptmanna w śniegu!
Fot. Użyczone
Miasto Jelenia Góra, które podobno mocno stawia na turystykę, w tym przypadku nie popisało się. Nasza Czytelniczka poinformowała nas, że z powodu zalegającego śniegu na parkingu przy Domu Hauptmanna (Jagniątków) turyści zmuszeni są parkować na prywatnych terenach.

Dlaczego służby miejskie nie zadziałały poprawnie mimo sporadycznych opadów w ostatnim czasie? Zapomniano o parkingu przy jednym z głównych punktów turystycznych?

- Od trzech tygodni śnieg praktycznie nie pada i można zrobić porządek – zauważa nasza Czytelniczka. - Ale nie, niech turyści parkują w bandach porobionych przez pługi, w tym Niemcy jak przyjeżdżają do domu swojego ukochanego noblisty niech parkują po kolana w śniegu – dodaje z sarkazmem mieszkanka Jagniątkowa.

Jak udało nam się ustalić, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, które zajmuje się odśnieżaniem takiego zlecenia z Urzędu Miasta nie otrzymało. O wyjaśnienia poprosiliśmy zatem miejskiego rzecznika.

- Ze względu na wyjątkowy charakter tej zimy i konieczność podejmowania interwencji służb drogowych w kilkudziesięciu miejscach naraz, w tym interwencyjne, nagłe prace przy usuwaniu zalodzenia, zapewnienie drożności przejazdów głównymi ciągami ulic - odśnieżenie parkingu w Jagniątkowie zostało przełożone. Parking zostanie odśnieżony w najbliższym czasie – stwierdził Cezariusz Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group