Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6966
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parafia pozytywnie zakręcona rozbawiała śródmieście

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 8 czerwca 2008, 19:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
„Płonące” Kolegium Jezuickie błyskawicznie ugaszone przez strażaków, występy cyrkowców i zespołów muzycznych, konkursy i wiele dobrej zabawy – takie atrakcje czekały na uczestników festynu parafialnego, jaki w niedzielę zorganizowali księża i parafianie z kościoła świętych Erazma i Pankracego.

Choć na początku pogoda postraszyła deszczem, później gotycką świątynię i plac Kościelny oświetliło czerwcowe słońce. Mieszkańcy śródmieścia Jeleniej Góry mieli po co zajrzeć na opustoszały z reguły o tej porze zakątek starego miasta.

Na scenę wchodzili kolejno cyrkowcy z Miłkowa, którzy przywieźli ze sobą wielbłąda, zespoły parafialne, organizatorzy konkursów oraz aukcji nietypowych dzieł. Zaśpiewały dziewczynki ze scholi parafialnej, której żwawo akompaniował Maciej Cytarzyński z Młodzieżowego Domu Kultury. Był też młodzieżowy zespół, który zebranych uraczył porcją muzyki w stylu gospel.

Licytowano wyroby artystyczne, rękodzieło osadzonych w areszcie śledczym. Były akwarele oraz model wieży Eiffla misternie zbudowany z zapałek. Aresztanci odegrali także legendę o założeniu Jeleniej Góry i zabawiali dzieci konkursem z zakresu wiedzy o stolicy Karkonoszy. Były też pokazy tańca, występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wiele innych atrakcji.

Wśród nich dawka sportu. Mecze piłki nożnej rozegrano na malutkim placyku przez kościołem. Ograniczeni terenem zawodnicy zawzięcie walczyli i strzelali gole. Wyniki – hokejowe. Nie zabrakło też emocji w meczach koszykówki i zawodach w przeciąganiu liny.

Spore wrażenie wywołali strażacy, którzy alarmowo przyjechali zawiadomieni o płonącym Kolegium Jezuickim. Sprawnie przeprowadzili ewakuację uwięzionych w głównej sali dzieci i zgasili pożar w zarodku. Cała akcja była na szczęście pozorowana, a we wzorowym jej wykonaniu pomagali harcerze. Swoje dołożyli też strażnicy miejscy, którzy - między innymi - zorganizowali miasteczko ruchu drogowego. Nad wszystkim czuwał mł. insp. Grzegorz Rybarczyk.

Wszyscy mogli skosztować pieczonych kiełbasek i słodkości upieczonych przez parafian. – Cieszy mnie, że sporo ludzi przyszło na festyn – powiedział nam ks. prałat Bogdan Żygadło, proboszcz parafii pw. św. Erazma i Pankracego. – Najważniejszym jego celem jest integracja naszej społeczności, która z reguły spotyka się tylko na mszy w kościele – dodał duchowny. Integracja udana, bo bawili się zarówno starsi, jak i dzieci, z myślą o których zorganizowano to parafialne święto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Kate 8-06-2008 19:56
GRATULUJE WYSTęPU SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 !!!!!!!!!!!!!
~ 8-06-2008 23:01
SZkoda tylko ,że niema zdjeć dzieci ze szkoły nr2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~at 8-06-2008 23:08
Gratulacje ks. ARTUROWI, który włożył całe swoje serce w przygotowanie tego festynu!!! Więcej takich wspaniałych księży!!!
~_*Piipi na wygnaniu.. 8-06-2008 23:09
...a kogo przedstawia zdj.nr18...Liczyrzepe,a moze Rumcajsa?.Jestem pelna obaw,bo ten "wesoly"Rozbojnik po Jelonce...krazy.
~hirsch 9-06-2008 0:26
a ks proboszcz z parafii sw. jana apostola i ewangelisty tez zorganizowal festyn i konkursy, a nawet telebim na mecz ustawil ponoc...
piipi 9-06-2008 1:02
..Nasz "nowy" ks.Pralat Zygadlo dobrze rozumie,ze Kosciol musi wyjsc...do ludzi.~Cudowny pomysl,a ktory tyle radosci wiernym przyniosl.
~sim 9-06-2008 8:40
A o imprezie na jeleniogórskim Zabobrzu jaka była przy kościele Jana Apostoła to ani słowa. A też było dużo atrakcji.
~jołka 9-06-2008 18:31
wielkie brawa dla ks.Artura i osób które jemu pomagały !!!! to był fantastyczny pomysł tak trzymać więcej takich atrakcji.....
~??? 10-06-2008 17:24
Było super i tyle, a na scenę nie zaglądałem, bo byłem zajęty innymi sprawami. Mam nadzieje że ks. Artur za rok też urządzi taką imprezę. Nie mam nic do zarzucenia!!! ;-}

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group