Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4493
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Parada rycerska na ArtSkwerze w Szklarskiej Porębie

Piątek, 24 lipca 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Parada rycerska na ArtSkwerze w Szklarskiej Porębie
Fot. MOKSiAL
Już jutro (w sobotę, 25.07) o godz. 15.00 na Skwerze Radiowej “Trójki” w Szklarskiej Porębie, w ramach VI ArtSkwer–u, czyli Letniego Festiwalu Sztuki 2015, rozpocznie się parada rycerska. Natomiast w godz. od 14.00 do 18.00 będą miały miejsce warsztaty twórcze: odlewnicze w żeliwie i “tworzenie małych form” – odlewy w brązie.

- Festiwal ArtSkwer jest bezpłatną ofertą kulturalną realizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie – mówi koordynatorka projektu Anna Wójcikiewicz. - Do wzięcia udziału w warsztatach zapraszam nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. W ramach oferty przygotowanej przez MOKSiAL w Szklarskiej Porębie, na warsztatach poznamy m.in. techniki szkła: witrażu i tiffaniego, a także będziemy tworzyć mozaikę z granitu.

W programie:

- godz. 15.00 - PARADA RYCERSKA rozpoczynająca imprezę, pokaz walki rycerskiej

- w godz. od 14.00 do 18.00 - warsztaty odlewnicze w żeliwie i pokaz wytopu żeliwa w mobilnym piecu “ŻELIWNIAKU”. Prowadzenie: Richard Sitkiewicz - Batten, studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku;

- Happening rzeźbiarski – pokaz rzeźbienia w drewnie. Prowadzenie: artysta rzeźbiarz Grzegorz Pawłowski;

- giełda mineralogiczna, pokaz szlifowania i cięcia kamienia, płukanie minerałów, warsztaty biżuterii z minerałów. Prowadzenie: Sudeckie Bractwo Walońskie;

- stoisko promocyjne i warsztaty mozaikowe z granitu, prowadzenie: Fundacja Bazalt

- warsztaty z papieru czerpanego – prowadzenie: Zielone Laboratorium

- obóz rycerski – konkurencje rycerskie, strzelanie z łuku, zbrojownia rycerska, ekwipunek rycerzy, Słowian i Wikingów, pokazy walk rycerskich, garncarstwo średniowieczne – toczenie naczyń na kole garncarskim, kowalstwo – pokazy wytwarzania narzędzi średniowiecznych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group