Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6463
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Para jelonków na szlaku

Czwartek, 10 lutego 2022, 14:24
Aktualizacja: 14:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Para jelonków na szlaku
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (10.02) prezydent Jeleniej Góry wraz z radnymi, w towarzystwie mieszkańców Cieplic - odsłonił parę jelonków, które są kolejnym elementem szlaku jelonków w naszym mieście. Jeszcze nie nadano im nazwy - to mogą zrobić mieszkańcy, zgłaszając swoje propozycje, a następnie głosując.

Para jelonków siedzących na ławce to szósta tego typu rzeźba na jeleniogórskim szlaku. Dwie kolejne są już gotowe i wkrótce zostaną zamontowane w przestrzeni publicznej.

Wszystkie projekty są realizowane w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, a odlewane są w Czechach - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który zapowiada, że w 2022 roku pojawi się kilkanaście nowych jelonków, w dużej mierze dzięki dofinansowaniu z funduszy norweskich.

Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycję nazwy pary jelonków, która pojawiła się na Placu Piastowskim - w okolicy Politechniki Wrocławskiej.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy bpm@jeleniagora.pl do poniedziałku (14.02) do północy. Po uzyskaniu propozycji, ogłosimy na Facebooku miasta głosowanie - powiedziała Magdalena Kulej z Biura Prezydenta Miasta.

Jelonek podróżnik ma się pojawić w okolicy dworca kolejowego w przyszłym tygodniu. Następnie - na rozpoczęcie sezonu motocyklowego - odsłonięty zostanie kolejny (który jest prywatną inicjatywą) w okolicy Bramy Wojanowskiej. Jak się dowiedzieliśmy, dziewiąty projekt jest już gotowy i wkrótce zostanie odlany, a jego lokalizacja ma być w Sobieszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

74
79%
Cieszy
9
10%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
3%
Złości
5
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group