Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8214
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Papieskim szlakiem w deszczu

Piątek, 4 września 2009, 7:55
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Papieskim szlakiem w deszczu
W wycieczce wzięli udział – między innymi – bracia Osipikowie oraz Jacek Salaputa, dziennikarz Muzycznego Radia.
Fot. TEJO
Nieliczna grupa entuzjastów cyklizmu przejechała wczoraj na rowerach z Sobieszowa do Jeleniej Góry w rocznicę wycieczki, jaką w 1956 roku odbył ks. Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II.

Łatwo nie było, bo wycieczkowiczów, którzy zareagowali na apel nieżyjącego już papieża, aby dbać o Jego szlaki, zaskoczyła ulewa. Deszcz zmoczył papieską flagę, którą wieźli rowerzyści. Jednak wszyscy z uśmiechem pokonali dystans dzielący kościół w Sobieszowie i jeleniogórską farę pw. św. Erazma i Pankracego.

– Naszym marzeniem jest, aby takie przejazdy stały się doroczną tradycją nie tylko dla kilku osób – mówi lider jeleniogórskich cyklistów Zbigniew Leszek. – Wycieczka mogłaby się przerodzić w zbiorowy rowerowy wypad papieskim szlakiem. Ten pomysł poparł także duchowny z Sobieszowa, który także wziął udział we wczorajszej przejażdżce. – Trzeba tylko odpowiednio wcześniej ją nagłośnić – dodał ks. Dariusz Markowicz.

Uczestnicy wycieczki szlakiem Jana Pawła II wzięli udział w mszy świętej, po której w zakrystii kościoła św. Erazma i Pankracego wyłożono księgę parafialną. Ponad pół wieku temu wpisał się tam ks. Karol Wojtyła jako celebrans nabożeństwa. Księgę obejrzało sporo zainteresowanych wiernych.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group