Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6418
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Paliwo drożeje. To je kradną

Czwartek, 17 marca 2011, 12:38
Aktualizacja: 12:41
Autor: KMP
Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich na gorącym uczynku kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego. Takiego samego przestępstwa dopuścił się 18–letni mężczyzna. Złodzieje pochodzą z gminy Podgórzyn.

Sprawcy (14 i 16 lat) zostali zatrzymani przedwczoraj około godziny 20.20 w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego marki MAN. Chłopcy wyłamali zamek korka wlewu w zbiorniku z paliwem i ukradli około 30 litrów oleju napędowego na szkodę jednej z firm. Policjanci zabezpieczyli również pojemnik ze skradzionym paliwem oraz narzędzia , które posłużyły im do popełnienia przestępstwa.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że sprawcy kilka dni wcześniej w podobny sposób ukradli paliwo z autobusu. Obecnie policjanci szukają pokrzywdzonego oraz szacują poniesione przez niego straty – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.Chłopcy zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Z kolei wczoraj policjanci z Karpacza zatrzymali 18-letniego mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Podgórzyn, który ma na koncie co najmniej sześć kradzieży paliwa po wcześniejszym włamaniu się do pojazdów. W marcu złodziej włamał się do czterech samochodów, skąd ukradł około 200 litrów paliwa. Mężczyzna oświadczył, że sprzedał je mieszkańcom tej samej gminy. Ponadto z jednej z prywatnych posesji ukradł rower oraz próbował włamać się do innego pojazdu, aby ukraść paliwo. Nie udało się, bo został spłoszony. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group