Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12262
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Paliło się w akademiku. Studenci próbowali gasić i uciekali

Wtorek, 4 października 2011, 18:19
Aktualizacja: Środa, 5 października 2011, 7:40
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Paliło się w akademiku. Studenci próbowali gasić i uciekali
Fot. Agrafka
Dziś o godz. 16.30 doszło do pożaru w akademiku „Sublokator” znajdującym się przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze. Przez moment wyglądało groźnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dym wydostający się z okna na drugim piętrze, gdzie mieszkają studenci, zauważyła kobieta przechodząca akurat obok akademika. Zaalarmowała studentów, którzy sami wyważyli drzwi, gdyż pokój akurat był zamknięty i nikogo nie było w środku. Na własną rękę podjęli akcję gaśniczą dwiema gaśnicami. Dym był jednak tak gęsty, że musieli wezwać straż pożarną. Wszyscy studenci sami ewakuowali się z akademika tak szybko, że niektórzy nie zdążyli nawet założyć butów, czy kapci i wybiegali na bosaka lub w skarpetkach.

- Paliła się rama okienna z tworzywa sztucznego, parapet i elektryczne urządzenie, które nie da się rozpoznać, gdyż uległo całkowitemu zniszczeniu. Prawdopodobnie to urządzenie było przyczyną pożaru. Płonące materiały sztuczne tworzyły gęsty, czarny dym, dlatego studentom, którzy podjęli próbę gaszenia, nie udało się tego dokonać. Została udzielona pomoc medyczna jednej osobie, ale nie wymagała przewiezienia do szpitala. Studenci już wrócili do akademika – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik KMPSP w Jeleniej Górze.

Akcja strażaków trwała godzinę i brało w niej udział siedmiu strażaków. Na miejsce przyjechały dwa wozy gaśnicze i jeden podnośnik. Odcinek ul. Piłsudskiego, przy którym znajduje się akademik, jest już przejezdny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group