Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6626
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Padewski: Reprezentacja wróci na Złotniczą

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 marca 2016, 15:24
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2016, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowe przedpołudnie (10.03) w siedzibie klubu MKS Karkonosze – pod trybuną główną stadionu przy ul. Złotniczej – odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka, prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego, prezesa OZPN JG Andrzeja Kowala oraz naczelnika wydziału inwestycji, a jednocześnie prezesa Karkonoszy Tomasza Kowalczyka.

Podczas spotkania poruszono kilka istotnych kwestii dotyczących stadionu przy ul. Złotniczej. Najważniejszą informacją było ustalenie harmonogramu prac firmy Tamex, która ma zadanie naprawić swoje błędy spowodowane niezgodnym z projektem wykonaniem podłoża murawy, przez co wielokrotnie odwoływano mecze z powodu zalegającej wody po opadach.

- Chciałbym gorąco podziękować za wyrozumiałość dla Miasta i Klubu Karkonosze – zwrócił się na wstępie do prezesa Padewskiego wiceprezydent Jeleniej Góry. - Jesteśmy po rozmowach z Tamexem i prof. Wolskim, który będzie bezpośrednio nadzorował prace naprawcze na płycie boiska – mówił Jerzy Łużniak.

Firma Tamex ma wykonywać stosowne prace w terminie od 4 kwietnia do 4 czerwca br. Harmonogram ma być dostosowany do rozgrywek III-ligi i planowanych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Po zakończeniu prac zostanie przeprowadzona „próba wodna”, aby więcej nie dochodziło do podobnych kompromitacji.

- Od pierwszego dnia po naszym nieszczęśliwym meczu z Holandią (przerwany z powodu awarii oświetlenia przy stanie 1:0 dla Polski – przyp. red.) rozpoczęliśmy prace w celu poprawy bazy sportowej dla Karkonoszy Jelenia Góra, bo wiodącym celem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej jest pomoc naszym członkom, a takim wiodącym członkiem jest klub Karkonosze Jelenia Góra grający w III-lidze – powiedział Andrzej Padewski zapowiadając jednocześnie, że najbliższym ważnym wydarzeniem będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie zagrają drużyny dziewcząt.

- Chcemy wrócić tutaj z reprezentacją Polski. Mam obietnicę od pana prezydenta, że wówczas wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. DZPN absolutnie widzi potrzebę uwolnienia tego boiska i tak się stanie – dodał prezes związku informując o dopuszczeniu boisk przy Złotniczej i Lubańskiej do rozgrywek ligowych. Szef piłki kobiecej w Polsce zapowiada, że chciałby jeszcze raz zaprosić reprezentację Holandii do Jeleniej Góry, ale jeśli nie będzie to możliwe, to bierze pod uwagę ekipy Słowacji i Czech.

Wiceprezydent Łużniak mówił też o poprawie bazy przy ul. Lubańskiej, gdzie prowadzone są prace mające na celu polepszenie warunków do uprawiania sportu.

Sprawa oświetlenia płyty boiska nadal nie została rozstrzygnięta. Rundę wiosenną Karkonosze będą rozgrywać przy dziennym świetle, a drugi transformator - na potrzeby stadionu piłkarskiego - ma być gotowy na jesień. Na pytanie, kto jest winien awarii oświetlenia i czy poniósł odpowiedzialność wiceprezydent poinformował, że jeszcze nie ma oficjalnych wyników...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~efendi 10-03-2016 15:41
Nareszcie urząd Miasta ma swój klub . Może to ktoś sprawdzi czy można być jednocześnie twórcą i tworzywem.. Pan Naczelnik" z konkursu( taki śmieszek) bierze pensje z UM i jednocześnie jako Prezes rozlicza dotację , którą otrzymuje od tego samego miasta Jeleniej Góry . Czy to jest prawe i sprawiedliwe ?
~zaboberek 10-03-2016 16:27
"...mówił też o poprawie bazy przy ul. Lubańskiej..." Daję pod rozwagę,wygląd tablicy nad bramą do stadionu przy ul.Lubańskiej,połamana,bez części napisów,wstyd dla właściciela obiektu.
~miesz 10-03-2016 17:57
Do zabobrek, taki stan jak opisujesz istnieje już od... kilku lat, niestety. Ten obiekt nie ma chyba gospodarza. Wstyd
~standard? 10-03-2016 19:40
Branie pieniędzy z miasta na potrzeby Prezesa i ich rozliczanie w imieniu dającego to zapewne nic dobrego. Przypomnę tu, że niektórzy radni aby nie być posądzeni o korupcję rezygnowali z pracy w organizacjach, a tu sprawa wg efendi-ego dotyczy urzędnika.
~AAA.... 10-03-2016 19:58
Na Złotniczej pełno dyrektorów i specjalistów ale....nikt z nich nie dostrzega popalonych lamp oświetleniowych w hali, siatki na bramkach to strzępki jakiegoś sznurka, drzwi wejściowe do hali nie zamykają się - uszkodzony zamek, parkiet jest tak źle konserwowany, że przypomina ślizgawkę ( poważna kontuzja to tylko kwestia czasu). Wentylacja jest niesprawna, w szatni śmierdzi szambem. Pełne gratulacje.....
~Łasica 10-03-2016 22:03
Kubiela ma w dupie Złotniczą. Podnieca się frekwencją term a to tylko działa efekt świeżości! Marketing term... porażka. Facebook term? Dramat. Wszystko kuleje a Pan Prezes Zbyszek wspiera wiekszosc imprez poza JG- przykład Przesieckie Kąpiele, Rowery w Szklarskiej skąd pochodzi i połowa "jego" załogi! Przyjdą wakacje i co znów nadprezes ośmieszy Zawiłę i nie pozwoli na to co dyktuje mu właściciel! Panie Marcinie Zawiło, Panie Jerzy Łużniaku opamiętajcie się póki czas! Czas na zmiany! Miłosz Sajnog gdyby nie był blokowany przez prezesunia to by to dawno rozkręcił. A tak mamy co? Prowincjonalną spółkę!
~do Łasicy 11-03-2016 8:17
z tego co wiem prezes Kubiela ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu dużymi obiektami. Z tego co wiem, to nigdzie nie umoczył... Natomiast Miłosz Sajnog nie zarządzał niczym, a jego doświadczenia dotyczą wyłącznie bycia wiecznym opozycjonistą w Radzie Miasta i pobierania nauk u etatowego destruktora Roberta Prystroma, który swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami doprowadził do wyjścia z Jeleniej Góry galerii w centrum miasta na terenie byłego targowiska Kilińskiego. Teraz mamy opuszczene centrum Jeleniej Góry i zadowolenie gawiedzi ze swojego bohatera.
~Łasica 11-03-2016 12:36
A co pan Kubiela zrobił dla spółki? Imprezy fatalne, plakaty fatalne, promocje fatalne! Zero promocji. A Miłosz chce zrobić porządki na Złotniczej to wielki lament klubów sportowych! Najlepiej jakby Miłosz był prezesem i ten żaglowiec termy wyciągnął na prostą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group