Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8299
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Padewski: Reprezentacja wróci na Złotniczą

Czwartek, 10 marca 2016, 15:24
Aktualizacja: Piątek, 11 marca 2016, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Padewski: Reprezentacja wróci na Złotniczą
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowe przedpołudnie (10.03) w siedzibie klubu MKS Karkonosze – pod trybuną główną stadionu przy ul. Złotniczej – odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceprezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka, prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego, prezesa OZPN JG Andrzeja Kowala oraz naczelnika wydziału inwestycji, a jednocześnie prezesa Karkonoszy Tomasza Kowalczyka.

Podczas spotkania poruszono kilka istotnych kwestii dotyczących stadionu przy ul. Złotniczej. Najważniejszą informacją było ustalenie harmonogramu prac firmy Tamex, która ma zadanie naprawić swoje błędy spowodowane niezgodnym z projektem wykonaniem podłoża murawy, przez co wielokrotnie odwoływano mecze z powodu zalegającej wody po opadach.

- Chciałbym gorąco podziękować za wyrozumiałość dla Miasta i Klubu Karkonosze – zwrócił się na wstępie do prezesa Padewskiego wiceprezydent Jeleniej Góry. - Jesteśmy po rozmowach z Tamexem i prof. Wolskim, który będzie bezpośrednio nadzorował prace naprawcze na płycie boiska – mówił Jerzy Łużniak.

Firma Tamex ma wykonywać stosowne prace w terminie od 4 kwietnia do 4 czerwca br. Harmonogram ma być dostosowany do rozgrywek III-ligi i planowanych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Po zakończeniu prac zostanie przeprowadzona „próba wodna”, aby więcej nie dochodziło do podobnych kompromitacji.

- Od pierwszego dnia po naszym nieszczęśliwym meczu z Holandią (przerwany z powodu awarii oświetlenia przy stanie 1:0 dla Polski – przyp. red.) rozpoczęliśmy prace w celu poprawy bazy sportowej dla Karkonoszy Jelenia Góra, bo wiodącym celem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej jest pomoc naszym członkom, a takim wiodącym członkiem jest klub Karkonosze Jelenia Góra grający w III-lidze – powiedział Andrzej Padewski zapowiadając jednocześnie, że najbliższym ważnym wydarzeniem będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie zagrają drużyny dziewcząt.

- Chcemy wrócić tutaj z reprezentacją Polski. Mam obietnicę od pana prezydenta, że wówczas wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. DZPN absolutnie widzi potrzebę uwolnienia tego boiska i tak się stanie – dodał prezes związku informując o dopuszczeniu boisk przy Złotniczej i Lubańskiej do rozgrywek ligowych. Szef piłki kobiecej w Polsce zapowiada, że chciałby jeszcze raz zaprosić reprezentację Holandii do Jeleniej Góry, ale jeśli nie będzie to możliwe, to bierze pod uwagę ekipy Słowacji i Czech.

Wiceprezydent Łużniak mówił też o poprawie bazy przy ul. Lubańskiej, gdzie prowadzone są prace mające na celu polepszenie warunków do uprawiania sportu.

Sprawa oświetlenia płyty boiska nadal nie została rozstrzygnięta. Rundę wiosenną Karkonosze będą rozgrywać przy dziennym świetle, a drugi transformator - na potrzeby stadionu piłkarskiego - ma być gotowy na jesień. Na pytanie, kto jest winien awarii oświetlenia i czy poniósł odpowiedzialność wiceprezydent poinformował, że jeszcze nie ma oficjalnych wyników...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group