Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6685
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paczóski nie widzi w tym nic niestosownego...

Środa, 3 stycznia 2018, 6:59
Aktualizacja: Czwartek, 4 stycznia 2018, 6:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Paczóski nie widzi w tym nic niestosownego...
Fot. Przemek Kaczałko
W ostatnim kwartale 2017 roku Prezydent Jeleniej Góry powołał komisję, która miała za zadanie podzielić środki na szkolenie sportowe dzieci i młodzież. Dzieje się tak pod koniec każdego roku, a o środki ubiegają się stowarzyszenia sportowe. Tradycyjnie, specjalnie powołana komisja składa się m.in. z zastępcy prezydenta odpowiedzialnego za sport, a także naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu oraz kilku innych osób, jednak czy można mieć wątpliwości natury etycznej?

Chodzi o zastępcę prezydenta miasta, czyli Piotra Paczóskiego, który jest założycielem i wieloletnim prezesem Klubu Tenisowego Jelenia Góra, jednego z beneficjentów konkursu. Aktualnie prezesem zabobrzańskiego klubu jest jego żona. Czy z tego powodu nie powinien wyłączyć się ze składu komisji?

- Z klubem jestem związany emocjonalnie, to zupełnie oczywiste. Byłem założycielem klubu i przez 10 lat jego prezesem, natomiast jeśli np. jeżdżę na rowerze, to nie znaczy, że tylko z tego względu Maja Włoszczowska dostaje pieniądze na imprezy przez siebie sygnowane – tłumaczy Piotr Paczóski, który nie widzi w tej sytuacji nic niestosownego. - Nigdy nie patrzyłem w taki sposób, który świadczyłby o partykularyźmie, a wystarczy prześledzić wszystkie lata działalności klubu i pozyskiwanie środków finansowych. Przez wiele lat wraz z żoną finansowaliśmy z własnej kieszeni działalność klubu. Ponadto struktura sponsoringu nie wygląda w ten sposób, że jedynym i najpoważniejszym sponsorem jest miasto, tylko jest jednym z … - podkreślił zastępca prezydenta.

- Jeśli ktokolwiek odważy się postawić mi zarzut, to spotka się z bardzo srogim odporem – dodał P. Paczóski.

Analizując kwoty dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży dla Klubu Tenisowego, należy zaznaczyć, że zatrudnienie P. Paczóskiego na stanowisku zastępcy prezydenta nie wpłynęło na znaczące różnice w wysokości dotacji. W 2015 roku klub otrzymał 32 tysiące złotych, w 2017 – 26 tys. zł, a na przyszły rok będzie to 27 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group