Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 8597
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Owocna przyszłość i awanse do kadry

Środa, 18 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Wspólne decyzje zarządu Klubu Sportowego MKS Karkonosze.

Zarząd został wybrany w połowie czerwca. We wtorek zebrał się po raz pierwszy na roboczym posiedzeniu. Poruszane sprawy dotyczyły zarówno kwestii bieżących, jak i – jak to określono – „spoglądania w lepszą i owocniejszą przyszłość klubu i jego zawodników”.

Rozmawiano o akcji letniej oraz o sprawach związanych z przyszłością klubu.
– Rozpoczynamy pracę na temat regulaminów sekcji i programu działania naszego klubu na cały rok, szkoleń, a także rozwoju infrastruktury, która jest niezbędna do przyniesienia jak najlepszych wyników – mówiła Zofia Czernow, obecna prezes Klubu Sportowego MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Zofia Czernow podkreśliła również, że właśnie taki klub jak MKS Karkonosze jest przyszłością nie tylko dla samych zawodników, ale również dla całego miasta.
– W wielu przypadkach dochodzi do takiej sytuacji, że kluby muszą kupować zawodników, a my mamy znakomity potencjał do tego, żeby wychować sobie własnych, tylko trzeba stworzyć im warunki do dalszego rozwoju – dodała.

Dobrych wyników MKS Karkonosze ma już na swoim koncie sporo, a do nich dodać należy jeszcze siedem medali, jakie tuż przed spotkaniem, młodzież ze swoimi trenerami przywiozła z Ogólnopolskiej Olimpiady Sportów Letnich, która odbyła się w Zakopanym.

– Nasi zawodnicy wzięli udział w biathlonie letnim i tu bardzo dobrze się sprawdzili – mówi Zbigniew Stępień, wiceprezes MKS Karkonosze.
W kategorii juniorów całkowicie bezkonkurencyjny okazał się Adrian Maciulewicz. Wygrał wszystkie biegi indywidualne. Sztafeta natomiast zajęła drugie miejsce. Spośród dziewcząt najlepsze okazały się Kamila Czerniak (srebro) i Joanna Grzeszczak (brąz).

Nie mniejsze sukcesy osiągnęli równiej jeleniogórscy juniorzy młodsi.
– Bartłomiej Bury zajął w jednym z biegów drugie miejsce – mówi Zbigniew Stepień. Wszyscy zawodnicy potwierdzili to, co pokazali zimą. W wielu przypadkach mają na swoim koncie wiele zwycięstw. Dlatego będą powołani do kadry narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2146
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
 
Aktualności
Policjantka Ania na szklanym ekranie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group