Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6016
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Otwarcie odnowionego parku w Piechowicach

Środa, 4 września 2013, 11:17
Aktualizacja: 14:03
Autor: Mea
Piechowice: Otwarcie odnowionego parku w Piechowicach
Fot. Archiwum
Już jutro (05.09.) o godz.19.30 odbędzie się otwarcie parku miejskiego w Piechowicach, przy ul. Szkolnej, tuż za Ochotniczą Strażą Pożarną. Park będzie pięknie oświetlony lampami w technologii LED.

Prawie 1 mln zł kosztował remont parku przy ul. Szkolnej i Tysiąclecia w Piechowicach, z czego ponad 800 tys. zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach projektu "Drogi do szkła i granitu” – szlak przeżyć między Karkonoszami a Pogórzem Łużyckim (Piechowice – Demitz–Thumitz). Zadanie zrealizowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

W planach odnowy parku przewidziano m.in.: granitowe ścieżki, placyki wypoczynkowe, montaż nowych ławek i koszy, budowę elementów małej architektury i oświetlenie. Na rondzie w centrum i na głównej alei będą ścianki z bloków granitowych, zawierających zdjęcia wykonane laserowo w technologii 3D, upamiętniające historyczny wygląd kościoła ewangelickiego i dawne Piechowice oraz tradycje szklarskie.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group