Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9847
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści wyłudzają pieniądze za oferty noclegowe

Środa, 17 lutego 2021, 17:04
Autor: 112
Jelenia Góra: Oszuści wyłudzają pieniądze za oferty noclegowe
Fot. Archiwum
Policjanci z Karpacza i Szklarskiej Poręby prowadzą postępowania dotyczące oszustw przy sprzedaży noclegów w tych miejscowościach. Pokrzywdzeni za pośrednictwem portalu internetowego znaleźli oferty noclegowe, wpłacili zaliczkę lub całą kwotę, a po przybyciu na miejsce okazało się, że padli ofiarą oszustwa.

Oszuści działają w ten sposób, że zamieszczają na portalach aukcyjnych czy na sfałszowanych stronach internetowych bardzo atrakcyjne oferty ze znakomitą lokalizacją, zaniżoną ceną oraz zdjęciami pięknych pokoi, apartamentów czy domków żądając wpłaty zaliczki lub całości kwoty, a następnie po przyjeździe na miejsce okazuje się, że te osoby padły ofiarą przestępstwa.

Zalecamy, aby zachować szczególną ostrożność przy rezerwacji ofert w bardzo atrakcyjnych cenach, uważać na super okazje cenowe. Najlepiej jest porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji. Postarajmy zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację, nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu, gdyż mogą być sfałszowane – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze. - Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
9
60%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group