Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6721
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszukują na MOPS

Poniedziałek, 18 stycznia 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Oszukują na MOPS
Legitymacja pracownika socjalnego musi mieć numer, pieczątkę MOPS – u, podstawę prawną, imię i nazwisko pracownika, opieczętowane zdjęcie. Dokument jest ważny na dany rok.
Fot. Angela
Pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyłudzają pieniądze, najczęściej od ludzi starszych.

O domokrążcach podających się za pracowników socjalnych MOPS odebrał w ostatnim czasie co najmniej kilka zgłoszeń. Zbyt wielu szczegółów tych wizyt nie ma, nie ma też rysopisów oszustów, dlatego trzeba mieć oczy szeroko otwarte i dokładnie sprawdzać kogo wpuszczamy do domu.

– Otrzymaliśmy informację, że w okolicy Karłowicza dwie osoby odwiedzały mieszkańców podając się za pracownice socjalne. Obawiamy się, że te wizyty związane są z uzyskaniem korzyści finansowych – mówi Wojciech Łabun, dyrektor MOPS. – Apelujemy, aby przed wpuszczeniem do domu ludzi, którzy mówią, że są od nas, lokatorzy poprosili ich o dokument. Wszyscy pracownicy ośrodka mają identyfikatory, poza tym starają się umawiać z mieszkańcami telefonicznie – podkreśla szef placówki.
W. Łabun zapewnia też, że jego pracownicy nie pobierają żadnych pieniędzy: nie mają do tego uprawnień. Wszystkie rozliczenia dokonywane są w kasie. Sprawę zgłoszono policji.

Legitymacja pracownika socjalnego powinna mieć numer, pieczątkę MOPS – u, podstawę prawną, imię i nazwisko pracownika, opieczętowane zdjęcie. Dokument musi być ważny na dany rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group