Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11135
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszukiwali "na funkcjonariuszy CBŚ" – trwa śledztwo

Czwartek, 22 października 2020, 10:18
Autor: WAC
Jelenia Góra: Oszukiwali "na funkcjonariuszy CBŚ" – trwa śledztwo
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo w sprawie grupy oszustów, którzy działając tak zwaną metodą „na funkcjonariusza CBŚ” wyłudzili między innymi blisko 800 tysięcy złotych od mieszkanki Lubania.

Sprawcy wprowadzili pokrzywdzoną kobietę w błąd przekonując ją, że pomaga w tajnej operacji służb specjalnych. Przekazała ona oszustom dane umożliwiające dostęp do jej rachunku bankowego za pośrednictwem Internetu. Po zalogowaniu się na jej konto, dokonano przelewów na łączną kwotę 797 tysięcy złotych na inne rachunki bankowe, założone specjalnie w tym celu. Proceder trwał od lutego do maja 2020 roku.

| W maju 2020 roku informowaliśmy o zatrzymaniu i tymczasowym aresztowaniu jednego ze sprawców oraz zarzutach i środkach zapobiegawczych dla kolejnych osób, które brały udział w przestępczym procederze - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - W ostatnim czasie zatrzymano czworo kolejnych podejrzanych. Trzech mężczyzn i kobieta to mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego w wieku od 21 do 28 lat. Jeden z nich jest obywatelem Szwecji. Werbowali oni inne osoby, które na polecenie podejrzanych zakładały rachunki bankowe, na które przelewano następnie pieniądze wyłudzone od pokrzywdzonej. Ostatecznie, pozyskane w ten sposób środki, były wypłacane z bankomatów na terenie Wielkiej Brytanii. Jeden z zatrzymanych zajmował się także odbieraniem paczek z zawartością pieniędzy od nieustalonych dotychczas osób i przekazywaniem ich innym podejrzanym.

Zatrzymanym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienie wspólnie i w porozumieniu oszustwa powodującego utratę mienia znacznej wartości. Są to czyny zagrożone karą pozbawienia wolności do 10 lat. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała wobec podejrzanych skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Śledztwo jest rozwojowe.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
242
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
3%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
23%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group