Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6360
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświadczenie w związku z usunięciem drzew przy Sudeckiej

Sobota, 25 lutego 2017, 17:23
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017, 7:58
Autor: Tekst Sponsorowany
Jelenia Góra: Oświadczenie w związku z usunięciem drzew przy Sudeckiej
Fot. admin
W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, związanymi z usunięciem drzew na działce nr 26 obręb 0043 przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, jako współwłaściciele w/w nieruchomości uprzejmie informujemy, co następuje:

Działkę nr 26 położona w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej, zakupiliśmy w dniu 25 czerwca 2016 r. jako osoby fizyczne. Pismem z dnia 03 stycznia 2017 r. zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z wnioskiem o wydanie zezwolenia na wycięcie drzew na przedmiotowej nieruchomości.

Pismem z dnia 11 stycznia 2017 r. Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jeleniej Góry, w odpowiedzi na nasz wniosek wskazała, że zgodnie z wprowadzonymi od dnia stycznia 2017 r. zmianami w ustawie o ochronie przyrody, osoby fizyczne usuwają bez zezwolenia drzewa lub krzewy rosnące na nieruchomościach stanowiących ich własność pod warunkiem, że usunięcie tych drzew lub krzewów realizowane jest na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W oparciu o powyższe, drzewa na przedmiotowej działce, zostały usunięte przez współwłaścicieli, będącymi osobami fizycznymi w celu niezwiązanym z prowadzoną działalnością gospodarczą, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem tj. art. 83f ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. Z 2016, poz. 2134, z późn.zm.), znowelizowanej ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. Poz. 2249) oraz po uzyskaniu stanowiska właściwego w sprawie organu.

Informujemy ponadto, iż po pojawieniu się doniesień medialnych, deklarując chęć współpracy w wyjaśnieniu przedmiotowej sprawy, wstrzymaliśmy przedmiotowe prace natychmiast i do czasu wyjaśnienia sprawy nie zamierzamy kontynuować wycinki drzew.

Do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez właściwe organy nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji w sprawie.

Z wyrazami szacunku
Właściciele

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group