Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3251
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświadczenie radnego Rafała Szymańskiego

Czwartek, 29 listopada 2018, 18:47
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2018, 9:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Oświadczenie radnego Rafała Szymańskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (28.11) podczas II sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry Rafał Szymański został wybrany na wiceprzewodniczącego rady, choć ustalenia klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości były takie, że zostanie nim Józef Rypiński. W efekcie, samorządowcy Zjednoczonej Prawicy zdecydowali o usunięciu Szymańskiego ze swojego grona – o czym informowaliśmy jako pierwsi.

Dzisiaj (29.11) Rafał Szymański wystosował oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy poniżej.

Zawsze w sprawach ważnych dla Jeleniej Góry i jej mieszkańców starałem się stawać ponad podziałami. Szanowałem swoich adwersarzy, choć nasze poglądy bywały diametralnie odmienne. Te same cechy dostrzegam u pana Wojciecha Chadży i z tego powodu wysunąłem jego kandydaturę na przewodniczącego Rady Miejskiej.
Gdy Wojciech Chadży zaproponował moją osobę na stanowisko wiceprzewodniczącego, odebrałem to jako przyjazny gest wyciągnięcia ręki do opozycji. Mając świadomość, jak kluczowa dla Jeleniej Góry jest merytoryczna współpraca i umiejętność kompromisu, zgodziłem się kandydować. Radni poparli mnie większością głosów. Spotkało się to jednak z niezadowoleniem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, a wieczorem otrzymałem SMS z informacją, że już do niego nie należę.
Akceptuję decyzję Klubu Radnych PiS. Nie akceptuję jednak braku demokracji, ręcznego sterowania radnymi i stawiania własnych ambicji ponad interesy mieszkańców. Dlatego pozostanę niezależnym wspierając te inicjatywy, które będą prowadzić do rozwoju Jeleniej Góry i rozwiązania jej problemów.

Rafał Piotr Szymański, radny Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

64
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
4%
Złości
18
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group