Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7424
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświadczenie Komendy Hufca Karkonoskiego ZHP

Sobota, 4 sierpnia 2018, 13:49
Aktualizacja: 13:52
Autor: Oświadczenie
W związku z artykułem pt. „Celują w rekordową zbiórkę” zamieszczonym w dniu 1 sierpnia 2018 r. na portalu Jelonka.com, oraz spotkaniem tzw. grupy inicjatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pragnę odnieść się do podanych deklaracji podjętych przez jednego z uczestników tego spotkania.

Informujemy, że Hufiec Karkonoski ZHP w Jeleniej Górze od 20 lat jest organizatorem sztabu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku rejestrujemy w nim od 150 do ponad 300 wolontariuszy. W większości są to harcerze, czyli młodzież w wieku szkolnym. Jesteśmy głównym organizatorem Finałów w Jeleniej Górze (przy wsparciu Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Telewizji Strimeo oraz innych instytucji i stowarzyszeń.)
Pragnę poinformować, że spotkanie grupy, która ma na celu „uporządkowanie działań” podczas kolejnego finału WOŚP w Jeleniej Górze odbyło się bez naszego udziału. Reprezentacja naszego hufca nie została zaproszona na to spotkanie. Wprawdzie ze zdjęć i artykułu wynika, że w spotkaniu tym uczestniczył Pan Adam Niklewicz, który jednocześnie jest instruktorem ZHP, jednak stanowczo podkreślamy, że nie był on reprezentantem ZHP, władze naszego hufca nie udzieliły mu pełnomocnictwa do reprezentowania Związku. Druh Adam nigdy nie był szefem naszego sztabu. Traktujemy więc, że był tam prywatnie, do czego oczywiście ma prawo. O spotkaniu tej grupy dowiedzieliśmy się z mediów.

Pragniemy poinformaować, iż nadal zamierzamy organizować sztab finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadal też będziemy jednym z organizatorów finału w mieście.

Szanujemy deklarację uczestników spotkania o chęci zebrania 500 tysięcy złotych w Jeleniej Górze i życzymy powodzenia. Nadmieniamy jednak, że naszym celem nie jest, i nigdy nie było, zebranie jak największej kwoty podczas finału. Rekordy cieszą, ale zależy nam przede wszystkim na uwrażliwieniu młodych ludzi na potrzeby innych, promocji wolontariatu wśród młodzieży a także – pomoc beneficjentom finału. Dlatego nie podejmujemy się publicznych deklaracji o tym, ile jesteśmy w stanie zebrać. Nie wyobrażamy sobie także sytuacji, w której grupa osób, która podejmuje działania bez naszego udziału, będzie nakazywała wolontariuszom naszego sztabu, gdzie mają stać i zbierać pieniądze, co wynika z wypowiedzi członków tej grupy.

Czuwaj! hm. Maria Łabaziewicz

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
401
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group