Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7122
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oswajanie królowej nauk. Z matematyką na wesoło

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 marca 2012, 12:39
Aktualizacja: 13:24
Autor: RED
Fot. RED
Jak śpiewająco zdać maturę z matematyki? Wprawdzie ten problem dla sześciolatków to kwestia jeszcze dalekiej przyszłości, ale – aby to kłopotem nie było – warto zadbać już teraz. Wiedzą o tym nauczyciele “zerówek”, którzy przygotowali najmłodszych do II Matematycznych Prezentacji Twórczości Dziecięcej “Wiosna z matematyką”. Konkurs odbył się dziś w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Matematyka to nie tylko żmudne rachunki, nudne rysowanie figur geometrycznych i skomplikowane działania. Takich odpychających skojarzeń nie będą mieli najmłodsi, którzy na estradzie siódemki pokazali, że królowa nauk to także tańce i zabawa.

W przeglądzie wzięły udział reprezentacje przedszkoli i szkół podstawowych (oddziały zerówek). Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 pod opieką Aliny Zielińskiej zaprezentowały układ taneczny przy piosence o trójkącie i kole a także wiersz o figurach. Dziewczęta i chłopcy z oddziału przedszkolnego przy “siódemce” pod opieką Beaty Kiety, przedstawiły taniec “Liczymy kurczęta” do muzyki Musorgskiego “Taniec kurcząt w skurupkach” z “Obrazków z wystawy”. Sześciolatki z “ósemki” przygotowane przez Elżbietę Lorenc-Mytnik pokazały “Zabawy trzech cyfr”.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 popisały się tańcem do piosenki “Cyferki” (przygotowanie Barbara Stefaniak), zaś najmłodsi z “trzynastki” pod opieką Sary Rzemińskiej przedstawili piosenkę “Cztery i na sześć” oraz żywiołową wyliczankę “Umiem liczyć do dziesięciu”. Wreszcie dziewczęta i chłopcy z Miejskiego Przedszkola nr 27 przygotowane przez Agatę Guzewicz zaśpiewali piosenki „Siedmiokroczki”, „Kółko małe”, „Cyferki”, recytowali wiersz “Cyferki” i z humorem opowiedzieli o kwadracie.

I tę właśnie prezentację najwyżej ocenili jurorzy: Anetta Zielińska, prodziekan ds. Promocji i Rozwoju Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Joanna Zając z Wydział Edukacji i Polityki Społecznej UM, Elżbieta Rybak, dyrektorka SP nr 7, oraz Grzegorz Jędrasiewicz, edukator z Biura Wystaw Artystycznych. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano drużynom z "siódemki" i "trzynastki".

Czas oczekiwania na werdykt brawurowym krakowiakiem umilili uczniowie gospodarze konkursu.

- Wszystkie prezentacje bardzo nam się podobały. Dzięki takim metodom z pewnością matematyka nie będzie dla was straszna – usłyszały dzieci od jurorów. - Serdecznie was zapraszam na Uniwersytet Ekonomiczny! - zachęcała dr Anetta Zielińska widząc z pewnością wśród sześciolatków świetny narybek na przyszłych studentów tej uczelni, gdzie królowa nauk jest jednym z przedmiotów wiodących.

Organizatorzy podziękowali sponsorom - Uniwersytetowi Ekonomicznemu i Urzędowi Miasta w Jeleniej Górze – za ufundowanie nagród. Jako wyraz wdzięczności stosowne podziękowania otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowali dzieci do tego wesołego matematycznego turnieju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Co mnie to 27-03-2012 15:14
Co mnie to obchodzi?
~xyzII 27-03-2012 19:19
Tak,matma musi wrócić do szkół,ale i historia!http://rybitzky.salon24.pl/402514,kto-zaplanowal-reforme-polskiego-szkolnictwa-tego-nikt-nie-wie
~Gość 27-03-2012 20:14
Gratulujemy pani Agatce Guzewicz i Dzieciom z Przedszkola miejskiego nr 27"Okrąglaczek"
~ 28-03-2012 16:41
Gratulacje dla pani Sary i dzieci ze szkoły podstawowej nr.13
~ 28-03-2012 19:47
Okraglaczek jest SUPER!!!! A PANI AGATKA THE BEST
~okrąglak 29-03-2012 20:10
Gratulacje dla Pani Guzewicz i dzieciaków za wspaniały występ! Brawa dla Okrąglaka!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group