Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3138
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostro ruszą z fotografią

Poniedziałek, 29 września 2008, 8:41
Aktualizacja: 15:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ostro ruszą z fotografią
Były poseł, burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik w roli komentatora sportowego. Dzięki fotografii niecodzienna sytuacja została zapisana w kadrze zdjęcia.
Fot. TEJO
Pierwsza połowa października w Jeleniej Górze upłynie pod znakiem migawki i obiektywu. Zdjęcia i młodzi ich twórcy pojawią się w nietypowych – jak dotąd – miejscach dla fotografii. Będzie też nieco teorii, a na koniec – arcydzieło fimowe Antonioniego „Powiększenie”.

Wszystko to pod hasłem „foto.ruszenie”. Na pomysł cyklu imprez wpadła grupa entuzjastów, którzy uważają, że młodzi twórcy w Jeleniej Górze nie są docenieni i nie mogą się przebić przez dość hermetyczny świat starszych fotografików.

– Mamy coraz więcej możliwości wykonywania obrazów, ale czy przez to rzeczywiście powstaje więcej fotografii? – pytał przekornie Jacek Jaśko, dusza Galerii na Płocie Sołtysa w Kopańcu. Co prawda kopaniecki Dom Spotkań w foto.ruszenie się nie wpisuje (szkoda!), ale słowa jego guru powinny stanowić memento dla wszystkich, którzy korzystają z coraz to bardziej dostępnych urządzeń do zapisywania rzeczywistości dzięki tak bardzo zmodyfikowanemu przez czas wynalazkowi Daguerre’a i Niepce’a.

– Foto.ruszenie to projekt mający na celu promowanie młodych twórców fotografii z terenu Jeleniej Góry i okolic, to jedno z tych zdarzeń, które przedstawiają wybrane zbiory fotografii, upowszechniają i popularyzują wiedzę o fotografii, a także ukazują ją jako formę kreatywnego spędzania wolnego czasu – informują organizatorzy. I jesteśmy przekonani, nie tylko jako patron medialny wydarzenia, że nie będzie to czas stracony. Bo foto.ruszenie to nie tylko zdjęcie, ale i dialog, miejsce oraz inspiracja.

Program foto.ruszenia
1.X Kaligrafia - Krzysztof Kowalski
6.X Unia - Piotr Lewandowski
8.X Belfast - Anna Filipiak
9.X Blues Cafe - Tomasz Solarek
13.X Galeria Czekoladowa - Sandra Gałka, Paulina Pelisiak
Imprezy towarzyszące związane z fotografią
3.X Galeria Czekoladowa - wykład Marcina Oliva Soto
10.X Książnica Karkonoska - wykład Roberta Wyłupka
Książnica Karkonoska
14.X JCK - projekcja filmu "Powiększenie"
reż. M. Antonioni (wstęp 9zł)
Jeleniogórskie Centrum Kultury
Na wystawy fotograficzne i wykłady wstęp wolny,
na projekcję filmu wstęp 9zł.

szczegóły na:
http://www.foto-ruszenie.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group