Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Ostre strzelanie rezerw

Sobota, 28 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2007, 21:24
W meczu przedostatniej kolejki rozgrywek I ligi zespół MKS PR II Finepharm Jelenia Góra rozgromił na własnym parkiecie AZS AWF Warszawa 45:21 (23:8).

Mecz z AZS AWF Warszawa miał dla rezerw MKS duże znaczenie gdyż przed jego rozegraniem jeleniogórski zespół dzieliły od strefy spadkowej jedynie dwa punkty. W tej sytuacji trener Dariusz Jarosz miał do dyspozycji bardzo silny skład z Martą Dąbrowską, Sabiną Kobzar, Karolina Kasprzak i bramkarką Moniką Maliczkiewicz. Dominacja jeleniogórzanek w pojedynku z drużyną z Warszawy była bezdyskusyjna i z przebiegu wydarzeń na parkiecie wynikało iż oba zespoły dzieli różnica co najmniej klasy. W całym meczu goście prowadzili tylko raz 1:2 w 2 minucie gry. Począwszy od siódmej minuty MKS II stale powiększał swoją przewagę, która po 30 minutach gry wynosiła już 15 goli – 23:8. Piłkarki AZS AWF zupełnie nie radziły sobie ze szczelną i agresywną obroną gospodyń, w której prym wiodła Małgorzata Buklarewicz oraz świetnie interweniującą bramkarką M. Maliczkiewicz. W ataku Finepharmu dobrą partię rozgrywały: Beata Strzelińska i Kinga Ślusarczyk.

Po zmianie stron na parkiecie w szeregach MKS II pojawiły się zawodniczki rezerwowe lecz mimo to przewaga gospodyń nie zmniejszyła się. W 50 minucie po golu rozgrywającej znakomitą partię po przerwie Moniki Odrowskiej gospodynie prowadziły 34:16 W końcówce jeleniogórski zespół grał na dużym luzie czego najlepszym dowodem są gole zdobyte z rzutów karnych przez bramkarki M. Maliczkiewicz i Danutę Skompską. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem MKS II różnicą aż 24 goli – 45:21. W ostatniej kolejce jeleniogórzanki czeka wyjazd do lidera tabeli Łączpolu Gdynia.
<b>MKS II Finepharm – AZS AWF Warszawa 45:21 (23:8)</b>
<b>MKS II:</b> Maliczkiewicz 1, Surma, Skompska 1, Ślusarczyk 9, Odrowska 6, Tajerle 6, Strzelińska 6, Kobzar 5, Dąbrowska 4, Buklarewicz 3, Wasucionek 2, Stanisławiszyn 2, Łoniewska, Kasprzak.