Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6678
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostre rockowisko

Niedziela, 30 marca 2008, 7:48
Aktualizacja: 11:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ostre rockowisko
Fot. rylit
O grę finale 13. edycji Ligi Rocka walczyło 176 zespołów z całej Polski. Została piątka najlepszych, która wystąpiła w piątkowym koncercie finałowym. Stawka ogromna: profesjonalna sesja nagraniowa i wspaniałe nagrody rzeczowe. Rywalizowały zespoły: Chemical Garage, Hemia, Insult, Katar i Mocart. Impreza zabrzmiała pod patronatem Jelonki.com

Każdy zespół dał z siebie wszystko. Jurorzy zaproszeni przez organizatora, Jeleniogórskie Centrum Kultury, nie mieli najmniejszych wątpliwości: wygrał grający punk rocka Chemical Garage z Wodzisławia Śląskiego.

– Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zwycięski zespół jest gotowy do tego, żeby wystąpić na każdej scenie w całym kraju. Są po prostu super i muszą tylko uważać, żeby tego nie zepsuć. Potrzeba już im tylko szczęścia i pomocy mediów – pochwalił Mietek Jurecki, muzyk i przewodniczący jury, w którego gronie zasiadła także przedstawicielka redakcji Jelonki.

– Ta nagroda to dla zwycięzców grających punk rocka kalifornijskiego przepustka do gwiazdorskiej kariery – zachwycał się muzyk Paweł Tylko.

– Byliśmy na wielu festiwalach, ale właśnie tutaj naprawdę zależało nam na tym żeby wygrać, powiedzieliśmy sobie, że jeśli nie wygramy to nie pojedziemy do domu i zapłaczemy się na śmierć – zwierzyli się członkowie zwycięskiej grupy. – Gramy ze sobą bardzo krótko i wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale udało się. Nagramy płytę a poza tym zebraliśmy bardzo drogie nagrody.

W tegorocznym jury zasiedli Mietek Jurecki, Krzysztof Misiak i Wojciech Czerniatowicz oraz niżej podpisana. Gościem specjalnym imprezy była grupa TOTENTANZ – określona przez renomowane pismo „Teraz Rock” oraz rockowe ANTYRADIO za największe objawienie polskiej sceny rockowej.

Zwycięzcy i sponsorzy
Najlepszy zespół rockowy i najciekawsza osobowość – Chemical Garage, najlepsza wokalistka – Elwira Lańczyk z zespołu Hemia, najlepszymi perkusistami zostali: Artur Konarski z zespołu Insult i Łukasz Przybysz z zespołu Mocart a nagrodę najlepszego basisty odebrał Grzegorz Gabski z zespołu Hemia. Sponsorami tegorocznego finału byli: Salon TOYOTY – JAN NOWAKOWSKI ze Świdnicy, NOWY DOM, SIMET S.A.
Partnerzy : Restauracja Sphinx, Hipermarket Tesco, Empik, Fromaco, Plakatowanie Miasta/Druk Plakatów. Patron medialny: Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group