Czytających: 9511

Świdnica: Ostra strzelanina w Świdnicy

Piątek, 1 września 2023, 2:32
Aktualizacja: 2:32
To nie jest udane wejście w sezon 2023/2024 w wykonaniu juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Artura Milewskiego przegrali trzecie z rzędu spotkanie i obecnie są "czerwoną latarnią" rozgrywek z zerowym dorobkiem punktowym.

Trzeba zwrócić uwagę i uczciwie przyznać, że to nie był dotąd łaskawy terminarz dla jeleniogórzan. Karkonosze rozpoczęły ligę od dwóch spotkań z jednymi z faworytów rozgrywek - Miedzią Legnica i Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu ulegliśmy 0:6 Miedzi, w a drugim Chrobry zwyciężył 4:1. W trzeciej serii spotkań jeleniogórzanom przyszło się zmierzyć z kolejnym wymagającym rywalem, lecz nasi piłkarze wierzyli w przełamanie. Karkonosze walczyły bowiem na wyjeździe z ekipą IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

Spotkanie rozpoczęło się dla przyjezdnych dobrze. Choć miejscowi już w pierwszych sekundach spotkania zmarnowali stuprocentową sytuację do zdobycia gola, to jako pierwsi na listę strzelców wpisali się jeleniogórzanie. W 18. minucie gry na 1:0 trafił Hubert Brymerski, wykorzystując błąd defensywy gospodarzy. Przeciwnicy walczyli o odrobienie strat, mieli swoje okazje, trafili w poprzeczkę i w końcówce pierwszej odsłony dopięli swego. Rzut karny na gola zamienił Eryk Korab, choć potrzebna była dobitka po skutecznej interwencji Kamila Ślaza.

Druga odsłona zaczęła się dla nas perfekcyjnie. W 53. minucie było już 3:1 dla Karkonoszy po akcjach wykończonych przez Adriana Ociepę i Marcela Ratajskiego. Były to jednak miłe złego początki. Od tego momentu zdecydowaną inicjatywę przejęli gospodarze, punktując bezlitośnie jeleniogórzan. Bolesne były trafienia Emila Migasa, który zdobył dwa gole w przeciągu kilkudziesięciu sekund (67. i 68. minuta). Jakby tego było mało miejscowi nie rezygnowali z walki o pełną pulę punktów, zadając kolejne dwa ciosy. Po golach Jakuba Rzepki i Emila Gliwy pojedynek zakończył się wygraną IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w wymiarze 5:3.

Po trzech seriach spotkań Karkonosze Jelenia Góra zajmują ostatnią, 16. lokatę w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych i są jedynym zespołem w stawce, który nie zdołał zdobyć jeszcze choćby punktu. W niedzielę, 3 września najwyższy czas się przełamać. Podopieczni trenera Milewskiego o godz. 10.00 rozpoczną na obiekcie przy ulicy Złotniczej bój z Piastem Nowa Ruda. Nasz najbliższy przeciwnik wywalczył do tej pory punkt, remisując z Akademią Piłkarską Brzeg Dolny (1:1) oraz przegrywając 0:1 z WKS-em Śląsk Wrocław i 0:8 z Parasolem Wrocław.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Karkonosze Jelenia Góra 5:3 (1:1)

Świdnica: Widła, Dawid (46' Migas), Oboza, Ratajczak (46' Gliwa), Szklarczyk (80' Naskręt), Siekierka, Zawiła (60' Kałwak), Korab, Wysoczański (29' Ptak), Rzepka, Lipiński.

Jelenia Góra: Ślaz, Trząsalski (70' Smoliński), Stępień, Gancarz (80' Wolski), Siwek, Podobiński, Ociepa, Szkutnicki, Brymerski, Pakiet, Ratajski.