Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3234
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostra jazda na sztucznym lodzie

Środa, 19 grudnia 2007, 7:27
Aktualizacja: 7:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ostra jazda na sztucznym lodzie
Fot. rylit
Lodowisko udanie wpisało się w krajobraz Parku Zdrojowego. Mimo bezśnieżnej – póki co – najchłodniejszej pory roku, amatorzy łyżew mają ślizgawkę. Najpewniej pozostanie w Cieplicach także na kolejną zimę.

– To był pomysł na ożywienie uzdrowiskowej części miasta po zmroku – mówią Marek Obrębalski i Zbigniew Szereniuk, szef miasta i jego zastępca. – Były propozycje, aby lodowisko stanęło w Jeleniej Górze, przed ratuszem, ale chcieliśmy, aby w Cieplicach także coś ciekawego się działo.

Zdaniem nie tylko samorządowców, po godz. 18, kurort wygląda jak wymarłe miasto. W Cieplicach jest tylko jeden lokal, gdzie można posiedzieć do późna. Brak propozycji spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców i tych, którzy niekoniecznie w zimowe wieczory niekoniecznie chcą siedzieć w domach lub sanatoriach.

Lodowisko ma temu zaradzić. – Dlatego zdecydowaliśmy, że będzie czynne dłużej – wyjaśnia Marek Obrębalski. Póki co, pomysł sprawdza się. Choć nie obyło się bez kłopotów. Najpierw ślizgawkę otwarto z opóźnieniem, później ktoś przebił łyżwą zbyt cienką warstwę lodu i uszkodził rurkę z płynem chłodzącym. Lód trzeba było pogrubić.

Nasi forumowicze narzekają na inne niedogodności związane choćby z kwestią toalet czy przebieraniem się. Brakuje także niektórych rozmiarów łyżew.
Na lodowisku nie będzie także świątecznych imprez. – A szkoda… taki sylwestrowy koncert w muszli z czynnym lodowiskiem i zabawą nie tylko na lodzie mógłby być udaną propozycją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group