Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6694
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostra jazda na sztucznym lodzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 grudnia 2007, 7:27
Aktualizacja: 7:28
Autor: TEJO
Fot. rylit
Lodowisko udanie wpisało się w krajobraz Parku Zdrojowego. Mimo bezśnieżnej – póki co – najchłodniejszej pory roku, amatorzy łyżew mają ślizgawkę. Najpewniej pozostanie w Cieplicach także na kolejną zimę.

– To był pomysł na ożywienie uzdrowiskowej części miasta po zmroku – mówią Marek Obrębalski i Zbigniew Szereniuk, szef miasta i jego zastępca. – Były propozycje, aby lodowisko stanęło w Jeleniej Górze, przed ratuszem, ale chcieliśmy, aby w Cieplicach także coś ciekawego się działo.

Zdaniem nie tylko samorządowców, po godz. 18, kurort wygląda jak wymarłe miasto. W Cieplicach jest tylko jeden lokal, gdzie można posiedzieć do późna. Brak propozycji spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców i tych, którzy niekoniecznie w zimowe wieczory niekoniecznie chcą siedzieć w domach lub sanatoriach.

Lodowisko ma temu zaradzić. – Dlatego zdecydowaliśmy, że będzie czynne dłużej – wyjaśnia Marek Obrębalski. Póki co, pomysł sprawdza się. Choć nie obyło się bez kłopotów. Najpierw ślizgawkę otwarto z opóźnieniem, później ktoś przebił łyżwą zbyt cienką warstwę lodu i uszkodził rurkę z płynem chłodzącym. Lód trzeba było pogrubić.

Nasi forumowicze narzekają na inne niedogodności związane choćby z kwestią toalet czy przebieraniem się. Brakuje także niektórych rozmiarów łyżew.
Na lodowisku nie będzie także świątecznych imprez. – A szkoda… taki sylwestrowy koncert w muszli z czynnym lodowiskiem i zabawą nie tylko na lodzie mógłby być udaną propozycją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~SUPCIO 19-12-2007 8:40
Nie ma co marudzić mimo ,że są jakieś niedociągnięcia co napisane jest w artykule -dzieciaki moje sa zachwycone .Super ,ze jest to w Cieplicach miło odwiedzic tą część Jelonki :D
~??? 19-12-2007 10:01
moze autor wyjasnic co ma tytul do reszty artykulu?
ebee 19-12-2007 10:44
Panie Redaktorze, Proszę powiedzieć w którym lokalu w Cieplicach można posiedzeć do późna ? Wszystko jest zamykane najpóźniej o 22,00. W lecie o tej porze jest jeszcze widno ! Do niedawna do 24,00 można było ptańczyć w ZDROJOWEJ i POLONII, ale POLONII, nie pozwala się już działać po godzinie 22, bo mieszkańcom w wększości bezrobotnym i klientom opieki społecznej to przeszkadza. W Polonii szefowa dostała zakaz działalności po 22, zaraz po tym jak przestała dawać piwo za darmo okolicznym pijaczkom. Policja też umywa ręce od pilnowania tam porządku po 22. Cóż, najłatwiej dokopać temu, co cięko pracuje , także na podatki dla tego miasta ! EBEE
~..§..§..% .§..$$.......? 19-12-2007 19:43
.. ebee,...na melinie u Zoski tam zabawa do rana......
~ktoś xP 19-12-2007 20:18
to prawda koncert na muszli by sie przydał. jakis fajny. a przy okazji pobawic mozna bybylo sie wkolo lodowiska a na lodowisku przy muzyce na łyżwach pojeździć. a tak naprawde to lodowisko jest takie ożywione po odzinie 17 aż do końca:) o wiele lepsza atmosfera :) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group