Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9168
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia jeleniogórska szkoła doczeka się boiska

Wtorek, 7 września 2021, 5:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ostatnia jeleniogórska szkoła doczeka się boiska
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa budowa boiska zewnętrznego dla Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2. Nowa dyrektorka popularnej Handlówki nie kryje radości, że inwestycja planowana od wielu lat - dochodzi do skutku.
Bardzo czekaliśmy na to. Przez pandemię to się przesuwało, ale prace już ruszyły, trwają prężnie i jesteśmy bardzo wdzięczni, że udało się przeprowadzić przetarg i wyłonić wykonawcę - wyznała Renata Rachwał, dyrektorka Handlówki.

ZSLiZ Nr 2 to ostatnia miejska szkoła, która nie miała boiska zewnętrznego. Do końca listopada 2021 roku ma się to zmienić. Do tej pory nauczyciele wychowania fizycznego mogli korzystać jedynie z niewielkiej sali gimnastycznej.

Mamy salę gimnastyczną, ale wiadomo, że nie wszyscy wejdą, więc nasi nauczyciele organizowali spacery, biegi po parku, ale jak już będzie boisko to nasi uczniowie będą mieli raj - powiedziała dyrektorka.

Na terenie pomiędzy głównym budynkiem szkoły a parkiem przy kościele "garnizonowym" powstaje boisko wielofunkcyjne. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, mające na celu przebudowę boiska sportowego wraz z przebudową muru oporowego przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze. W zakres robót budowlanych wchodzą: przebudowa muru oporowego polegająca na rozbiórce istniejącego muru i w jego miejsce wykonanie nowego, żelbetowego, przebudowa boiska sportowego polegająca na rozbiórce istniejącego boiska i wykonaniu nowego o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 33,68 m x 20,32 m wraz z wykonaniem przyłącza kanalizacji deszczowej i oświetlenia.

Wykonawcą jest Zakład Robót Ogrodniczych „Spiraea” z Leszna – a koszt inwestycji to 471 796,76 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
992
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group