Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4408
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatni weekend listopada z Teatrem Norwida – Scena ul. Krótka 3

Wtorek, 21 listopada 2017, 23:20
Aktualizacja: 23:31
Autor: Jelonka.com
Jelenia Góra: Ostatni weekend listopada z Teatrem Norwida  – Scena ul. Krótka 3
Fot. Teatr Norwida
W najbliższy weekend (24–26.11.) będziemy mieli okazję obejrzeć dwa spektakle: Wyprawa czarownic oraz Szalone Nożyczki.

Na ponad półtora godzinną "Wyprawę czarownic" aktorzy teatru Norwida zapraszają nas już w najbliższy piątek. Spektakl jest opowieścią o wartościach, które w dzisiejszym świecie wydają się nieco zapomniane i lekceważone. Trzy czarownice wyruszają w podróż do mitycznej Genoi, gdzie, odwrotnie niż to zazwyczaj w baśniach bywa, nie chcą dopuścić do ślubu księżniczki z księciem. W podróży pełnej zaskakujących zdarzeń i spotkań (z Czerwonym Kapturkiem lub Śpiącą Królewną włącznie) czarownice zmieniają zakończenia bajek, a nawet starają się je naprawiać swoimi, często zupełnie niemagicznymi, sposobami.
Sir Terry Pratchett zaprasza na wyprawę w świat pełen magii, przygód, humoru gdzie najsilniejszą z mocy jest magia opowieści. To spektakl, który młodym ludziom, którzy jeszcze niedawno wierzyli w Świętego Mikołaja, wywróci świat do góry nogami.
Spektakl w reżyserii uzdolnionej, świeżo upieczonej i już nagradzanej reżyserki Judyty Berłowskiej będzie jednym z nielicznych w Polsce spektakli dla młodzieży i jedną z nielicznych w Polsce adaptacji twórczości Pratchetta.

Natomiast w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć "Szalone nożyczki" w reżyserii Marcina Sosnowskiego. Podczas dwu i półgodzinnej farsy kryminalnej publiczność wraz z aktorami musi rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa. Dedukcja i zabawa – każdy może być Sherlock’iem Holmes’em. Rozpoznając znane im miejsca, rozumiejąc aluzje do popularnych osób, widzowie szybko ulegają teatralnej iluzji i chętnie włączają się do zabawy, uczestnicząc w wykryciu sprawcy.
Szalone nożyczki to jedna z najpopularniejszych komedii kryminalnych ostatniego dwudziestolecia – w 1997 wpisano ją do światowej księgi rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę na scenach amerykańskich.

Serdecznie zapraszamy na scenę Kina Grand przy ul. Krótkiej 3

Rezerwacja biletów:
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
tel. 75/64 28 130, 131
widownia@teatrnorwida.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group