Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 7180
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostatni dzwonek w „Ekonomie”. W muzycznych klimatach

Sobota, 30 kwietnia 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Ostatni dzwonek w „Ekonomie”. W muzycznych klimatach
Fot. Angela
Wczoraj klasy maturalne w Zespole Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze zakończyły edukację. W Filharmonii Dolnośląskiej wręczano abiturientom świadectwa ukończenia technikum. Uroczystość zwieńczył koncert.

– Miałam przyjemność wręczać świadectwa ukończenia technikum z 4 oddziałów, czyli 190 uczniom, z których aż 25 otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Są to uczniowie, których średnia ocen w cyklu kształcenia przewyższyła liczbę 4,75, a więc wysoki pułap. W tym roku uczniowie ukończyli dwa oddziały technikum hotelarskiego, jeden ekonomicznego i jeden oddział technikum handlowego – powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych w Jeleniej Górze.

W ubiegłym roku zdawalność egzaminu maturalnego uczniów wyniosła 91,3 procent, przy czym średnia krajowa wynosi 81 procent, a wojewódzka 84 procent.
- Zdawalność matur w zeszłym roku była powyżej średnich krajowych i wojewódzkich. W przypadku egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w ubiegłym roku w zawodzie technik hotelarstwa uzyskaliśmy wynik 98,8procent, a więc można mówić o prawe 100 procentowej zdawalności w naszej szkole z czego jesteśmy bardzo dumni. Ekonomiści uzyskali wynik 90,2 procent. Te wyniki pokazują, że umiemy kształcić i bardzo nas to cieszy – dodała Joanna Marczewska.

Uroczystość wręczania świadectw uświetnił koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zaprezentowali zarówno utwory klasyczne jak i rozrywkowe. Maturzystom, nie tylko z „Ekonoma”, życzymy połamania piór w trakcie zbliżających się egzaminów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group