Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3919
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osiedle Robotnicze rozkopane będzie do zimy

Czwartek, 15 września 2011, 7:39
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Osiedle Robotnicze rozkopane będzie do zimy
Fot. Angela
Trwają intensywne prace przy przebudowie kanalizacji Osiedla Robotniczego. Kłopoty z tym związane są nieuniknione. Wczoraj informowaliśmy o uszkodzeniu przyłącza gazowego. Jak się okazuje, roboty potrwają co najmniej do pierwszych śniegów.

Prace spowodowały wyłączenie jednego pasa ruchu, jednak dzięki szerokiej jezdni kierowcy mogą poruszać się w obydwu kierunkach. Muszą jednak zachować większą ostrożność. Ustawione znaki drogowe ograniczają też prędkość jazdy na całej ulicy do 30 km/h.

- W tym roku spółka Wodnik chce uporządkować na tej ulicy całą sieć wodną i kanalizacyjną. Miasto z kolei stara się pozyskać zewnętrzne środki na przeprowadzenie w przyszłym roku kompleksowej przebudowy tej ulicy. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa tej inwestycji – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wniosek o dofinansowanie remontu tej ulicy został złożony do programu odbudowy zdegradowanych terenów miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Przebudowa Osiedla Robotniczego poza wymianą nawierzchni jedni na odcinku od Podwala do garbatego mostku, przewiduje remont chodników, wymianę oświetlenia, budowę ciągów dla pieszych i rowerzystów oraz udrożnienie lub przebudowę kanalizacji deszczowej. Szacuje się, że koszt tej przebudowy to około 3 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group