Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7647
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Ósemka” z nowoczesną salą przyrody

Sobota, 27 września 2014, 8:15
Aktualizacja: Niedziela, 28 września 2014, 8:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Ósemka” z nowoczesną  salą przyrody
Fot. Angela
– Każda szkoła wymaga nowoczesnych sal, ale nasza placówka tych pomocy dydaktycznych potrzebuje w szczególny sposób, bo oprócz zdrowych uczniów, mamy również dzieci niepełnosprawne – mówiła Maria Silbert –Salabura, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze podczas wczorajszego (26.09) oficjalnego otwarcia sali przyrody ufundowanej przez Tauron Ekoenergia. Na remont sali i wyposażenie, placówka otrzymała 40 tys. zł. Była to nagroda w konkursie „Szkoła Naturalnie Najlepsza”.

Za przekazane pieniądze wykonano w „Ósemce” gruntowny remont, ale i doposażono szkołę w nowoczesne pomoce naukowe: tablicę multimedialną, mikroskopy, plansze naukowe, gry edukacyjne, sprzęt . Czym placówka zasłużyła na taką nagrodę?

- Z klasą szóstą, która skończyła już edukację w naszej szkole, w minionym roku wykonaliśmy grę planszową nawiązującej do odnawialnych źródeł energii, przygód Byczka Tauronka oraz działalności spółki TAURON Ekoenergia – mówiła Izabela Misterka, nauczycielka przyrody i techniki. – Była ona o tyle ciekawa, że zajmowała pół klasy, a pionkami były dzieci, które losowały pytania i odpowiadały na nie przesuwając się do przodu, a za brak poprawnej odpowiedzi - do tyłu. Były też skróty, niespodzianki i zadania do wykonania – opowiadała Izabela Misterka.

Nauczycielka przyrody podkreśla, że w nowoczesnej sali zajęcia będą o wiele ciekawsze niż do tej pory. Tego samego zdania są uczniowie, w tym szóstoklasistki: Ola Dziedziec i Wiktoria Szczupakowska, które przyznały, że pasjonatkami biologii nie są, ale teraz na lekcje będą przychodziły z o wiele większą przyjemnością i ciekawością.

- Teraz mamy wiele nowoczesnych przyrządów do nauki, których wcześniej w szkole nie było – mówili też szóstoklasiści: Olgierd Jesionek – Wróblewski i Mikołaj. - Dla mnie najciekawsze są mikroskopy – mówił Olgierd. – A dla mnie magnesy, którymi można się świetnie bawić – dodał Mikołaj.
Była to szesnasta otwarta dotąd sala przyrody w ramach konkursu "Szkoła Naturalnie Najlepsza" i na tym Tauron Ekoenergia nie zamierza kończyć swojego wsparcia dla szkół.

- W przyszłym tygodniu otworzymy kolejne dwie sale we Wrocławiu i Brzegu, a za rok będzie V edycja konkursu i kolejna szansa na nowe sale przyrodnicze – zapewniała Małgorzata Wójcik – Stasiak, prezes zarządu firmy Tauron EkoEnergia.

Wśród gości na oficjalnym otwarciu sali pojawili się m.in. prezydent Marcin Zawiła, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Leszek Wrotniewski, wiceprzewodnicząca rady Anna Ragiel, radna Grażyna Pawlukiewicz – Rehlis, naczelnik wydziału oświaty Paweł Domagała, przedstawiciel Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Waldemar Motyka, Małgorzata Łasek – Dowiat i inni. Dla nich oraz dla sponsora nowej sali, integracyjny zespół instrumentalny Kanto pod kierunkiem Anny Szewczuk odegrał wzruszający koncert.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group