Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4463
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orszak po raz ósmy

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 8:46
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 13:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Orszak po raz ósmy
Fot. Przemek Kaczałko
Ulicami centrum Jeleniej Góry przeszedł VIII Karkonoski Orszak Trzech Króli. Pokoleniowy, radosny marsz przemierzył drogę spod Bazyliki Mniejszej m.in. przez Wyszyńskiego i Bankową na Plac Ratuszowy, gdzie czekała "Święta Rodzina".

Wierni Kościoła katolickiego zebrali się wczoraj (6.01) licznie przy Bazylice Mniejszej, a część z nich wcześniej wzięła też udział w mszy. W odróżnieniu od poprzednich lat, pierwszy przystanek ze scenką zlokalizowano przy Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kopernika (w poprzednich latach był to budynek Ratusza, który aktualnie jest w remoncie). Na początek zaprezentowały się uczennice szkoły podstawowej ZSK, które wcieliły się w role Maryi i aniołka.

Następnie uczestnicy orszaku przeszli ulicą Kopernika, Pionierów Jeleniej Góry, Placem Ratuszowym, ulicą Jasną, Grodzką i Pl. kard. Wyszyńskiego na Plac Niepodległości, gdzie czekała już św. Elżbieta, o której opowieść przedstawili Skauci Europy. Dalej (ul. Bankowa) odbyła się scenka u Heroda, którą pokazali uczniowie liceum i gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich. Następnie ulicą Szkolną wierni udali się na Plac Ratuszowy, gdzie najpierw zostali uraczeni występami przedszkolaków z "Trzynastki" i "Okrąglaczka". Po ostatniej scence wszyscy udali się w pobliże Ratusza, gdzie na scenie czekała "Święta Rodzina", w którą wcieliła się Aleksandra i Grzegorz Haliccy, razem z dziećmi: Jankiem i Julią.

Dla wszystkich jest to bardzo radosne święta, bo Objawienie Pańskie to Bóg i Człowiek, czyli to, co bardzo bliskie każdemu z nas - podkreśliła Małgorzata Wołąkiewicz-Lisiak, koordynatorka Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli.

W orszaku wzięły udział setki jeleniogórzan, którzy międzypokoleniowo postanowili uczcić ważny dla ich wiary dzień i mimo chłodu aktywnie uczestniczyli w obchodach Święta Trzech Króli.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
9
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
191
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group