Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2719
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Orszak po raz ósmy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 8:46
Aktualizacja: Wtorek, 22 stycznia 2019, 13:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ulicami centrum Jeleniej Góry przeszedł VIII Karkonoski Orszak Trzech Króli. Pokoleniowy, radosny marsz przemierzył drogę spod Bazyliki Mniejszej m.in. przez Wyszyńskiego i Bankową na Plac Ratuszowy, gdzie czekała "Święta Rodzina".

Wierni Kościoła katolickiego zebrali się wczoraj (6.01) licznie przy Bazylice Mniejszej, a część z nich wcześniej wzięła też udział w mszy. W odróżnieniu od poprzednich lat, pierwszy przystanek ze scenką zlokalizowano przy Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kopernika (w poprzednich latach był to budynek Ratusza, który aktualnie jest w remoncie). Na początek zaprezentowały się uczennice szkoły podstawowej ZSK, które wcieliły się w role Maryi i aniołka.

Następnie uczestnicy orszaku przeszli ulicą Kopernika, Pionierów Jeleniej Góry, Placem Ratuszowym, ulicą Jasną, Grodzką i Pl. kard. Wyszyńskiego na Plac Niepodległości, gdzie czekała już św. Elżbieta, o której opowieść przedstawili Skauci Europy. Dalej (ul. Bankowa) odbyła się scenka u Heroda, którą pokazali uczniowie liceum i gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich. Następnie ulicą Szkolną wierni udali się na Plac Ratuszowy, gdzie najpierw zostali uraczeni występami przedszkolaków z "Trzynastki" i "Okrąglaczka". Po ostatniej scence wszyscy udali się w pobliże Ratusza, gdzie na scenie czekała "Święta Rodzina", w którą wcieliła się Aleksandra i Grzegorz Haliccy, razem z dziećmi: Jankiem i Julią.

Dla wszystkich jest to bardzo radosne święta, bo Objawienie Pańskie to Bóg i Człowiek, czyli to, co bardzo bliskie każdemu z nas - podkreśliła Małgorzata Wołąkiewicz-Lisiak, koordynatorka Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli.

W orszaku wzięły udział setki jeleniogórzan, którzy międzypokoleniowo postanowili uczcić ważny dla ich wiary dzień i mimo chłodu aktywnie uczestniczyli w obchodach Święta Trzech Króli.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
9
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 7-01-2019 13:37
Uważam że w artykule należałoby wspomnieć o współorganizatorach imprezy np. o Technikum Weterynaryjnym przy ZSPUiBS które zapewniło zwierzęta oraz firmie transportującej konie.
~wielebny 7-01-2019 14:23
60 zdjec ciemnoty ,zaklamania i indoktrynacji zamiast zajac sie czyms co przynosi jakies watrosci wymierne
~ja 7-01-2019 15:28
Najlepsze były występy berbeci pani Gosi. Szkoda ,że Ratusz nie uczestniczy .Oni już są bardziej Nowaccy niż Barbara,a to niezbyt dobra zmiana
~ 7-01-2019 19:55
Głupkowate przedstawienie za dużą kasę.Nie warto
~ 7-01-2019 20:36
Jak twierdzi niejaki Mateusz, trzech mędrców przybyło ze wschodu do Jerozolimy a następnie do Betlejem, które leży w niewielkiej odległości na południe od tego miasta. Mędrcy ci w swojej podróży ze wschodu na zachód byli prowadzeni światłem gwiazdy, którą widzieli na wschodzie. To musiała być fascynująca i niepojęta podróż.
~paradise 7-01-2019 21:05
Było rewelacyjnie, piękny orszak! i bajeczne występy! Brawo, gratulacje!
~AD 966 7-01-2019 21:11
Co Wy tu o jakiś baśniach 3 króli(czwarty w rękawie).Co się dzieje z Waszym klechą co 30 lat budował kościół, co z forsą , czy zdążył wybudować sobie willę .Dalej paście ośmiornicę.
~S 8-01-2019 8:40
Sługa Boży Ks. Stefan Kardynał Wyszyński : "Psy szczekają, karawana idzie dalej". Szczególne uznanie dla.młodzieży ze Szkół Katolickich (świetny śpiew), harcerek od Skautów Europy (ciekawy teatrzyk kukiełkowy), dzieciaków z przedszkoli (ostatnia stacja) i rodzin z dziećmi. Słabe nagłośnienie i małosprawna organizacja przemarszu (rwane tempo). W środku Polski włodarze miasta aktywnie włączają się w przygotowania i przebieg, ale tu.... Zresztą, co się dziwić, był vzas przywyknąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group