Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 7702
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Orlik wygrał w Nowej Rudzie

Sobota, 19 października 2013, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 października 2013, 13:43
Autor: Przemek Kaczałko
Nowa Ruda: Orlik wygrał w Nowej Rudzie
Fot. użyczone
"Orliczki" Roberta Stachowskiego notują kolejne zwycięstwo w III–lidze. W sobotnim spotkaniu rozegranym w Nowej Rudzie jeleniogórzanki pokonały miejscowego Piasta 3:1.

Od początku spotkania stroną dominującą były przyjezdne, które w 16. minucie za sprawą trafienia Łabudy objęły prowadzenie. Jak relacjonuje trener Stachowski - nasze zawodniczki zdobyły w tym meczu 3 gole, których sędziowie nie uznali, ale jeszcze przed przerwą drugą prawidłowa bramkę zdobyła Sadłucka, dzięki czemu "Orliczki" mogły z solidną zaliczką zejść do szatni. Po zmianie stron druga ekipa poprzedniego sezonu opadła z sił, konieczne były zmiany, a gospodynie zdołały zdobyć gola kontaktowego. W końcówce piłkarki z Nowej Rudy postawiły wszystko na jedną kartę, otworzyły się dążąc do wyrównania, co wykorzystał zespół z Jeleniej Góry. Wróbel po akcji z kontry strzeliła z 16 metrów pierwszą bramkę w barwach Orlika i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

- Cieszy wygrana, bo zespół Piasta prezentował się bardzo dobrze. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze patrząc przez pryzmat całego meczu. Potem widziałem, że dziewczętom brakowało już sił, bo pierwszą połowę non stop atakowały. Gramy w lekkim osłabieniu, ale dziewczyny pokazują charakter. Dziękuję za walkę i zaangażowanie - powiedział trener Orlika, Robert Stachowski.

Piast Nowa Ruda - Orlik Jelenia Góra 1:3 (0:2)
Piast: Muczyńska - Szłapa, Włodarczyk, Szpak, K.Pudełko-Skorupa, Sąsiadek, Magdalena Kapłon, Kowalska, Staniszewska, Bednarz. Zmiany: Kozina, N.Pudełko, Szymańska, Marlena Kapłon.
Orlik: Cybulska - Lechman, Dyzio, Zych, Sawicz, Łabuda, Brommer, Wróbel, Damasiewicz, Curyło, Sadłucka, Malinowska, Leon. Zmiany: Kornacka, Walczak, Strączek.

Tabela:
1. Darbor Bolesławice-------5 - 15 - 29:4
2. Victoria Wałbrzych--------5 - 13 - 30:4
3. Orlik Jelenia Góra---------5 - 13 - 22:3
4. UKS Bierutów-------------5 - 6 - 17:12
5. Piast Nowa Ruda----------5 - 6 - 15:21
6. LUKS Ziemia Lubińska---5 - 4 - 13:23
7. Zagłębie II Lubin-----------5 - 3 - 8:13
8. Czarni Jelcz-Laskowice---4 - 1 - 4:12
9. Grom Udanin---------------5 - 1 - 3:49

Następny mecz jeleniogórzanki rozegrają 27. października w Chocianowie z LUKS-em Ziemią Lubińską.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
785
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
 
Inne wydarzenia
Pobiegną ulicami Jeleniej Góry
 
Pogoda
Uwaga kierowcy, warunki będą bardzo zdradliwe
 
Kryminał
Wielka akcja przeciw gangsterom – aż 11 osób zatrzymanych
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group