Zalogowanych: 6

III-liga piłkarska kobiet: Orlik stracił pozycję lidera

Wtorek, 12 listopada 2013, 1:28
Aktualizacja: 1:30
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa piłkarek Orlika do Wałbrzycha, na ostatni mecz rundy jesiennej. Na stadionie przy ul. Ratuszowej górą była Victoria, która pozostaje jedynym zespołem bez porażki w dolnośląskiej III–lidze kobiet.

Podbudowane zwycięstwem w Bolesławicach "Orliczki" udały się do Wałbrzycha po pełną pulę, by przezimować na pozycji lidera rozgrywek. Możliwości naszego zespołu szybko zweryfikowało boisko, a przeciwnik był tego dnia zdecydowanie silniejszy raz po raz szturmując bramkę strzeżoną przez Cybulską. Już do przerwy wałbrzyszanki prowadziły różnicą dwóch goli. Wynik w 21. minucie otworzyła Paula Rak, a w 30. minucie z rzutu karnego podwyższyła na 2:0 sama poszkodowana w jedenastce, czyli Dagmara Najbuk.

Po zmianie stron miejscowe nadal stwarzały więcej okazji i nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Karoliny Ryl w 51. minucie spotkania. Co więcej, Victoria w osłabieniu strzeliła nawet gola na 3:0, a jego autorką była po raz drugi Paula Rak. Honorowe trafienie dla Orlika było dziełem Kamili Brommer, ale chwilę później arbiter zakończył mecz i Victoria objęła prowadzenie w tabeli III-ligi. Zespół trenera Grabowskiego ma w tej rundzie do rozegrania jeszcze jedno spotkanie i to ekipa Wałbrzycha będzie głównym kandydatem do awansu.

Victoria Aglomeracja Walbrzych - Orlik Jelenia Góra 3:1 (2:0)