Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Orlik nadal bezbłędny

Poniedziałek, 23 października 2017, 7:24
Aktualizacja: 7:26
Piłkarki Orlika Jelenia Góra rozgrywają najlepszy sezon w swojej krótkiej historii. W bieżących rozgrywkach awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski, a w III lidze na szczeblu dolnośląskim są jedynym zespołem z kompletem zwycięstw. Wspaniałą serię podtrzymały w starciu z Piastem Nowa Ruda.

Jeleniogórzanki już na początku spotkania pokazały, że nie przez przypadek są liderkami rozgrywek. w 5. minucie wynik otworzyła Żurawska, ale w kolejnych minutach brakowało precyzji przy wykończeniu akcji. Na kolejne trafienie miejscowi kibice musieli czekać do drugiej połowy, ale ku ich rozczarowaniu to przyjezdne zdołały wyrównać. Autorką gola na 1:1 była Iza Szymańska. Radość piłkarek Piasta nie trwała długo, bowiem niespełna 60 sekund później na 2:1 strzeliła Adrianna Biniecka. Na kolejne trafienie kibice Orlika czekali 10 minut, a autorką bramki na 3:1 była Dagmara Dyzio. W 65. minucie na 4:1 strzeliła Korgul, a wynik w 80. minucie ustaliła Chrabąszcz. Tym samym Orlik Jelenia Góra zanotował siódme zwycięstwo w sezonie i jako jedyna ekipa w stawce dolnośląskiej nie straciła jeszcze żadnego punktu. Warto dodać, że jeleniogórzanki poradziły sobie w tym spotkaniu bez swojej gwiazdy - Joanny Płonowskiej oraz Kingi Urygi. W następnej kolejce Orlik zagra na wyjeździe z UKS-em Bierutów, a przed własną publicznością zagra na początku listopada w starciu z Kolektywem Radwanice.

KS Orlik Jelenia Góra - Piast Nowa Ruda 5:1 (1:0)