Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7137
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Orkan zbiera żniwo (aktualizacja)

Niedziela, 29 października 2017, 9:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 października 2017, 22:00
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Orkan zbiera żniwo (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Mnóstwo interwencji służb na terenie miasta i powiatu. W Mysłakowicach na Godebskiego zerwany dach, powalone drzewo spadło na lampę uliczną przy Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Zablokowana jest ulica Sudecka od skrzyżowania z Wojska Polskiego do Nowowiejskiej. W wielu mieszkaniach nie ma prądu. To m.in. skutki nawałnicy w naszym regionie.

W szczytowych partiach Karkonoszy leży śnieg. Prędkość wiatru w porywach przekracza 100 km/h, a na Śnieżce odnotowano 180 km/h. Ucierpiał Teatr im. C.K. Norwida, z którego iglica spadła na chodnik przed zabytkowym budynkiem - na szczęście nikt wtedy nie przechodził obok.

Strażacy i inne służby mają pełne ręce roboty. Interweniowali m.in. przy Wojska Polskiego, gdzie na podwórku konar spadł na wiatę garażową, pod którą stał samochód. Ponadto do groźnego zdarzenia doszło w Małej Kamienicy, gdzie powalone drzewo spadło na budynek mieszkalny - konieczna była ewakuacja mieszkańców. Wiele interwencji jest także na cmentarzach oraz w celu udrożnienia przejazdu drogami miejskimi, gminnymi i powiatowymi.

- Łącznie strażacy wyjeżdżali dziś (29.10) już ponad 150 razy do rozmaitych interwencji w mieście, głównie były to urwane konary i zwalone drzewa. Kilka drzew (do godz. 11.00 – pięć) zostało zwalonych przez wichurę na cmentarzu przy ul. Sudeckiej, jedno z nich uszkodziło stojący pod nim nagrobek. Prezydent Miasta ogłosił też stan pogotowia przeciwpowodziowego, bowiem poziom wody w rzece Kamienna podniósł się do prawie 170 cm (przeciętnie nie przekracza 100 cm) - informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group